Subscribe Menu

Juhtkiri – Põhjatu pada

Ottawas – ning ka Torontos – valitsevad riiki ja provintsi liberaalid nii, nagu poleks vaja olla vastutustundlikud maksumaksja rahadega. Kui juhuslikult laekub kassasse rohkem kui ette nähtud, siis ka suurendatakse väljaminekuid.
Foto: twitter.com/@Bill_Morneau

Mõni riiklik programm, näiteks väikeste lastega perede toetamine, on kiiduväärt. Ent sel nädalal otsustati tervenisti $5,6 miljardit lisada föderaalsele lastetoetusele, seda järgmise viie aasta jooksul. Mis see miljard aastas ikka on. Rahandusminister Bill Morneau, ise äärmiselt jõukas, lausus ajakirjandusele, et nii aitab Ottawa perekondi, kes vaevaga hakkama saavad. Jättes eetilise küsimuse kõrvale, et kas peaks lapsi ilma tooma, kui rahakott seda ei kannata, ei peegelda selline suhtumine reaalsust. Lapsetoetus ei aita inimesi, kes võitlevad nii inflatsiooni, kasvavate toiduhindadega ning sellega, et siin riigis on pea võimatu keskmise sissetulekuga kas maja osta või üüri ja teisi jooksvaid kulusid tasuda.

Lasteabirahaks on määratud piirina maksimumina $ 6 400 aastas, seda alla kuueaastase lapse pealt. Ent siis on lapse kasvatamine suhteliselt odav – pole ju neid teismelistega seotud kulusid, näiteks arvutid, mobiiltelefonid. K...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more