Subscribe Menu

Kaili Maimetsa ja Angela Schwarzkopfi (The Topaz Duo) CD sai tunnustust harfiajakirjas

Ülemaailmne harfimängijatele mõeldud ajakiri Harp Column kirjutas oma tänavuses märtsi-/aprillikuu numbris Torontos kasvanud tuntud flöödimängija Kaili Maimetsa ja tema kolleegi, harfimängija Angela Schwarzkopfi (The Topaz Duo) CD-st Lumena, mis ilmus eelmisel kevadel (artikli autor Alison Young). Plaat sai hindeks 10/10.

The Topaz Duo esinemas Eesti Kunstnike Koondise aastanäituse avamisel oktoobris 2022. Foto: Paul Kiilaspea

Autor kirjutab, et kuulates oma stuudios Saint Paul’is, Minnesotas Lumena plaadi nimilugu, mille on loonud Kanada-Eesti helilooja, Kaili vend Riho Esko Maimets, sajab lund – märkides ka sõna „lumi“ eestikeelset tähendust. Nii nagu selle talve-etenduse vaikne pealekäimine, jõuab Maimetsa muusika aeglaselt, kuid otsusekindlalt südamesse, nii nagu laul ilma sõnadeta hämmastavas, pingega täidetud kaares.

Plaadil on neli kompositsiooni Põhja-Ameerikast pärit heliloojate loominguga: lisaks Riho Maimetsale Kevin Lau, Lowell Liebermann ja Marjan Mozetich, kelle lugu ja muusikaga edasi antud sõnumit autor kirjeldab.

See on hiilgav repertuaari kollektsioon harfile ja flöödile, mängitud poeetilise ja ülivõrdes kunstimeisterlikkusega, tõdeb autor.

(Sama plaadi arvustus Kati Kiilaspea sulest ilmus Eesti Elus #9/22, 4.03.2022)

EE

Read more