Subscribe Menu

Kalle Kadakas – Eesti filmimehest kirikuõpetajaks KanadasToronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas (54) on uue tõsielufilmi „Oreliga" süda ja režissöör. Nooruslik ja karismaatiline hing, kes erineb suuresti meie ettekujutusest tavalisest kirikuõpetajast. Kireva mineviku ja teatri ning filmimehe hingega mees. Küll ta ise räägib. Elust, inimestest. Ja muidugi orelifilmi tegemisest.
Photo by Ille Grün-Ots

Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas (54) on uue tõsielufilmi „Oreliga” süda ja režissöör. Nooruslik ja karismaatiline hing, kes erineb suuresti meie ettekujutusest tavalisest kirikuõpetajast. Kireva mineviku ja teatri ning filmimehe hingega mees. Küll ta ise räägib. Elust, inimestest. Ja muidugi orelifilmi tegemisest.


Õpetaja Kadakas võib filmitegemisest rääkida lõputult: „Ma olen vilksamisi mõelnud, millest see sealse ühiskonna kultuuriloome sünnib. Et milleks see kultuur meil seal selles kitsas eesti ühiskonnas areneb. Varem oli asi missionaarse tähendusega – et hoiame Eesti riiki alles, ehitame Eesti riigi Kanada riigi sisse. Mis siis nüüd? Nüüd jääb siis nagu vist edevus üle? Ma ise olen kunagi olnud enda arust mingisugune filmitegija, seitse aastat režissööri assistent, Sillarti juures näiteks. Aga mul ei kripeldanud endal kunagi, et peaksin ise filmi tegema hakkama. Nüüdseks on see siinne missioonikramp üle läinud ja edevus vist on kusagil sees alles, nii et filmiks oli ilmselt ainult impulssi vaja. (Pikemalt 18. sept. Eesti Elu paberlehes.)

Ille Grün-Ots

Read more