Subscribe Menu

Kanada päevik – Milleks pingeid kütta?

Kõik, kes pidid kodumaalt põgenema tänu totalitaarsete režiimide kokkuleppe tõttu vallandatud ilmasõjale, nende lapsed, kes kasvasid üles teades, et kommunism on kurjuse kehastus, kahtlemata võitlesid möödunud nädalal tunnetepuhanguga. Et kuidas võis Venemaa nii alatult, põhjendamatult iseseisvat, demokraatlikku riiki rünnata. Mingil hägusel ettekäändel. Süütud inimesed surevad vaid ühe inimese suurusehullustuse tõttu. Naised ja lapsed pagemas, mehed relvadega pealinna kaitsmas. Ning põgenike tulv aina kasvab. Ukraina ometi ei paku Moskvale mingit ohtu ning väited, et vene päritolu ukraina kodanikud on kuidagi genotsiidi ohvrid on selge väljamõeldis, vale.

Lääne reaktsioon on peamiselt majanduslike sanktsioonidega seotud, ka õhuruumi läbimise keelamine vene lennukitele. Profispordi meeskonnad ei lähe enam Venemaale. Rubla on langemas, inflatsioon Venemaal on 20%. Kahjuks kannatavad lihtinimesed, mitte poliitikud, kindralid. Läbirääkimisi on lubatud, aga kas neist kasu on, kahtleme. Lisaks siia, et Vahtralehemaal, kus on suurim ukrainlaste diasporaa vabaduses, saab proteste avaldada küll, aga sanktsioonid Ottawast on naeruväärsed. Ei mingit majanduslikku m...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more