Subscribe Menu

Kanada päevik – Mõistus on etem kui tsensuur

Kanada riik, valitsused õieti, pole tänaseni internetiajastul reguleerinud, kuidas ja mida tohib elektrooniliselt asetada virtuaalsesse maailma, kuvaritele jõudma. Kuid nüüd on vähemusvalitsus, kes isegi ei kogunud enim hääli viimastel valimistel, esitanud seaduse Bill C-10 eelnõu, mis, kui seda parlament sotsialistide NDP toetusel ennustatult vastu võtaks, teeks Kanadast riigi, milles internet on enim reguleeritud kogu maailmas. Õigem oleks ütelda tsenseeritud. Umbes nagu Glavlit Nõukogude Liidus, Eestis okupatsiooni ajal, kuigi see keskendus trükis ilmuvale, vahel ka kunstile. Internetti ju siis ei olnud.

Pärimusminister (Minister of Heritage) Stephen Guilbault esitas C-10 raamkava juba mullu, aga see pole veel poliitilist debatti näinud, peale mõne ajakirjanduses ilmunud mureliku arvamuse. Neist kriitilisem on olnud Ottawa professor Michael Geist, kes on interneti-seaduste spetsialist, alati avalik sõnavõtja sel teemal, kindlustamaks, et privaatsust jälgitakse, kirjutades, et seadus oleks ohtlik ja vabandamatu (dangerous and inexcusable). Möödunud nädalal aga lõpuks julges Guilbault esitada, et C-10 läheks hääletamisele.

See tõi ajakirjanduses kärmeid...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more