Subscribe Menu

Kanada päevik – Pilli sama timmin

Üks ameerika koomik, vist oli see Lenny Bruce, aga võis ka olla George Carlin, ei mäleta ja interneti kaudu targemaks ei saanud, ütles aastate eest, et poliitikud on nagu ihupesu. Tuleb neid välja vahetada, paraku teist tihedamini kui esimesi. Heaks näiteks praegune USA president, kes on juba pool sajandit olnud poliitikas ja selle kaudu ka jõukaks saanud.
Justin Trudeau uue valisuse koosseis, 26 oktoober 2021.a - Foto: twitter.com / Governor General of Canada

Siis on need inimesed, kes, kui kaalu kas kaotanud või juurde võtnud, ei lähe rätsepa juurde, vaid ostavad uued püksid. Piltlikult need metafoorid kehtivad Kanada liberaalide kohta. Teisipäeval, jällegi metafoorina, tuulutas peaminister oma riidekappi, nimetades ametisse uue valitsuse ministrid. Neid on tervenisti 38, kaks enam kui viimases vähemusvalitsuses. Ning kuigi selleks pole pretsedenti, oleks ta võinud NDP parteist, ilma mille toetuseta ta võimul ei püsiks, kas või ühe ministri nimetada.

Kolm ministrit ei saanud tagasi kabinetti. Üllatavalt oli üheks neist astronaudina kuulsuse saanud Marc Garneau, kes oli välisminister. Teda asendab Mélanie Joly, kes pole valitsuses hiilanud. Nagu võis arvata, pidi kohta vahetama kaitseminister Harjit Sajjan, kelle ajal paljastati seksuaalse ahistamise skanda...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more