Subscribe Menu

Kanada päevik – Vale sõna viib valeni

Juba kaua on Põhja-Ameerikas, kindlasti ka mitmes Euroopa riigis olnud nii, et avalike kõnede võtmine ei tähenda sugugi, et poliitik ise on laused loonud. Ei, USA presidentidel on kõnekirjutajad olemas, ettekandjad loevad teleesitustel nähtamatult ekraanilt sõnu, mida nõustajad on heaks kiitnud. Päevikupidaja koolivend David Frum oli üks olulisematest hilismineviku sellistest kõnekirjutajatest. Konservatiivsest perekonnast äärmiselt intelligentne mees pani president George W. Bushile sõnu suhu. Mõni arvaks, et polnud teist valikut, vabariiklasest Bush ei hiilanud ex prompt vastustega. Ja kui demokraadid naudivad seda meenutada, siis tuleks neile meelde tuletada, et praegune president Joe Biden pidi plagiaadiskandaali tõttu loobuma oma eelmisest presidendiks soovivast kampaaniast. Ei osanud originaalseid mõtteid esitada. Ka Biden ei hiilga ettevalmistamata vastustega.

Juba kaua on Põhja-Ameerikas, kindlasti ka mitmes Euroopa riigis olnud nii, et avalike kõnede võtmine ei tähenda sugugi, et poliitik ise on laused loonud. Ei, USA presidentidel on kõnekirjutajad olemas, ettekandjad loevad teleesitustel nähtamatult ekraanilt sõnu, mida nõustajad on heaks kiitnud.

Päevikupidaja koolivend David Frum oli üks olulisematest hilismineviku sellistest kõnekirjutajatest. Konservatiivsest perekonnast äärmiselt intelligentne mees pani president George W. Bushile sõnu suhu. Mõni arvaks, et polnud teist valikut, vabariiklasest Bush ei hiilanud ex prompt vastustega. Ja kui demokraadid naudivad seda meenutada, siis tuleks neile meelde tuletada, et praegune president Joe Biden pidi plagiaadiskandaali tõttu loobuma oma eelmisest presidendiks soovivast kampaaniast. Ei osanud originaalseid mõtteid esitada. Ka Biden ei hiilga ettevalmistamata vastustega.

Veel üks ajalooline näide. Richard Nixoni asepresident Spiro Agnew’le on omistatud kuulus lause, millega ta hävitavalt toonase vabariiklaste riigijuhtimiste kriitikuid kirjeldas. Loe: vasakpoolne peavoolumeedia. Raskesti tõlgitav lause nattering nabobs of negativity ehk negatiivsus...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more