Subscribe Menu

Kanada päevikust: Nuhk taskus

Pole vist populaarsemat, kõikjale ja kõigile levinud tehnoloogilist vidinat kui mobiiltelefon. Eriti nutitelefoni variant, mis sisuliselt lubab mitte ainult helistada, aga võimaldab internetile juurdepääsu.

Olenevalt data-plaanist ei pea isegi sõltuma Wi-Fi leviku signaalist. Kinnituseks muidugi see, et pea igal inimesel avalikus ruumis, kas ühistranspordis, kõnniteel või isegi pargipingil puhates, on nutitelefon käes. Just käes, mitte seljakotis ega ridikülis, isegi taskus, selleks, et saaks kohe reageerida tekstidele, sõnumitele. Tekstid ongi noorema põlvkonna eelistatud kontaktivorme.

Möödamineja tihti imestab. Mis on ometi nii tähtis, et piltlikult nagu nabanööriga peab olema nutitelefon peos? Miks peab see riistapuu alati kaasas olema? Inglise keeles on noortel mõiste FOMO – hirm, et millestki ilma võiks jääda. See akronüüm kinnitab, kuivõrd internet ja sotsiaalmeedia on halvanud nii paljude tähelepanuvõime, oskuse iseseisvalt mõtelda.

Selline lähenemine tähendab tänapäeva äärmiselt kiirkontaktis olevas maailmas tõsist privaatsuse kaotust. Ent jällegi, paljudele ei lähe see korda. Tähtsam on kohene informatsioon. Ja et ei jääks vastust võ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more