Subscribe Menu

Kanada päevikust: Rööbastelt maha, kõmdi!

Juba enne pandeemia algust ei soovinud paljud suurlinnas ühistranspordiga liikuda. Maa-alused rongid tipptundidel nagu kilukarbid, reisijaid nii palju, et pidi tihti järgmist, ülejärgmist nö Punast Raketti ootama.

Bussiliinidel ei peetud sõidugraafikust kinni. Tihti tuli kaks bussi korraga. Ja siis LRT - kiirrongitee ehitamine -, riigi ja eraettevõtete koostööna on ammu eelarve ületanud ja keegi ei tea, kuna või kas see valmib.

Möödunud nädalal said arusaadavalt tülpinud äriomanikud ja torontolased, kes sõltuvad liiklusest suure tee Eglintoni peal, ebameeldiva uudise osaks. Nimelt konsortsium, mis Eglintoni Crosstowni liini ehitab, andis teada, et viivad provintsi agentuurid Metrolinxi ja Infrastructure Ontario kohtusse, korvamaks kaotusi. Milline häbematus. Ka peatavad nad töö, kuni saavad formaalsele lepingule TTC, Toronto ühistranspordi firma poolt allkirja, et TTC vastutab rongiliikluse eest. No kes teine, küsib murelik kodanik. Toronto Star, mandaadiga ühiskonna huvides kirjutada, paljastada teemasid, mis kinnitavad, et linnas on nii mõnigi asi mädam kui mäda, avaldas laupäeval pikema artikli sel teemal. Ning lugejate kirjadest toimetusele s...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more