Subscribe Menu

Kanada päevikust: Tühi kott ei seisa püsti

Ei saa aru, miks poliitikud ei karda pankrotti nagu maksumaksja. Kui viimane ei suuda enam majanduslikke kohustusi täita, siis peab ta maksujõuetuse välja kuulutama; kaotama, kui puudub hea advokaat, kinnisvara või teiste varade väärtuste järkjärgulist kustutamist. Poliitikud aga ei saa sellest aru, kulutavad raha, on suurtes eelarve miinustes ja võlgades ning ei oskagi kombeid muuta.

Kanada riigivõlg oli mullu $1134.5 miljardit. Kasvas 2022. aastal 2,95 miljardi võrra. Ontarios oli võlavekslite kogusuurus $380,4 miljardit, tõusis 6,8 miljardi võrra. Ka valitsused peavad interessiprotsente maksma. Iga tasandil pillatakse lihtsalt raha tuulde.

Võtame esimeseks Ottawa ja hiljuti avaldatud Paul Rouleau juhitud komisjoni raporti. Komisjon uuris, kas peaminister Justin Trudeau oli õigustatud rakendama Emergencies Act’i mullu, et lõpetada pikaks veninud nii-nimetatud vabaduse konvoi tegevust Vahtralehemaa pealinnas. Demokraatlikus riigis on ju rahulik sõnavabadus lubatud. Kuid mitte mitte vägivaldne protest. Ent Ottawas kestis see nädalaid, lihtkodanikud kannatasid lärmi tõttu öösiti, liikumispiiranguid ja muid inetusi, enne kui seadusega lõpetati oluk...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more