Subscribe Menu

Kanada päevikust: Ummikus – piltlikult ja päriselt

Toiduinflatsioon on vaid pisike näide sellest, kuidas ära elamine, selleks vajalikud kulud on markantselt tõusnud. Ahnus ning teenistustasemete langemine on samuti suureks teguriks.

Viimane üllatus oli avalikuks tehtud möödunud nädalal. Kanalad langetavad munade kokkuostuhinda, kuid neid reguleeriv ühistu, mis määrab edasimüügi hinda, tõstis omi. Väites, et kulud on nii kõrged, vihjates naftahindadele muu hulgas. Mis mõjutab ju kõiki meist, tööleminek, kas eraautoga või ühistranspordiga - peame kõik hinnatõuse kandma.

Aga mida teha, kui hinnatõusudega kaasneb veel, nagu suurlinnas Torontos on TTC, ühistranspordifirma, äsja teatatud teeninduse vähendamine? TTC on teadaolevalt Põhja-Ameerikas kõige vähem sõltuv riigitoetusest ja katab suure osa kuludest piletirahadest. Kuna pandeemia tõttu on sõitjate arv markantselt langenud, olevat piletihinna tõus paratamatuseks Toronto linnapea John Tory järgi.

Paljudel puudub absoluutselt valik. Varem on kirjutatud päevikusse sellest, et kröösused - nii indiviidid kui firmad - on koroona-ajastul veelgi rikkamaks saanud. Mitu miljardit on inimesele vaja? On kinnitatud, et hinnatõusud, eriti toidu osas, ei pe...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more