Subscribe Menu

Kargu Karla: Kiri kuningakojast

Jah, armsad alamad, see kiri tuleb teile otse Eesti vastse kuningriigi südamest, Punnpabula paleest, kus meie oma Kataga kahekeste võimu võtsime, sest kord peab kord majasse saama. Las ma seletan ilusti algusest peale, segadust on juba küllalt old.

Kargu Karla

No need valimised saivad siis lõpuks läbi, aga asjad on endiselt kudagi nirud. Vata valimised lõpevad ju ikke sedasi, et kes võidavad, need akkavad valitsema ja kes kaotavad, kaotavad enesevalitsuse ja akkavad lärmama. No eakene küll, las lärmavad, aga ega see valitsemine kah lihtne ei ole. Seal on omad konksud sehes ja just nende konksude pärast tuli meil Kataga kah omavahel sõrmkooku vedada.

Asi on selles, et ükski partei ei saand valimisel apsaluutset enamust. Minu meeles oli see ea, sest enamlaste valitsust mina Eestimaale ei taha, komberdan kasvai uueste sõtta. Aga asjal on teine pool kah ja see jälle ei meeldind Katale. Apsaluutse enamuse saamiseks tuleb kuntskoppi ehk koalitsi teha. Võitjad peavad ennast mõne kaotajaga kokku litsuma ehk muist oma põhimõtetest maha parseldama. Vata see jälle ei mahtund Kata inge. Käratas, et riiki tuleb juhtida parlamendioonest, mitte koalitsimajast. Kah õigus!

...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more