Subscribe Menu

Karla kalendrisaba: Näpud põhjas

Mõtlesin, et ajan õige täna teiega natuke asjalikku juttu, aga kassa tead, see pole nii kerge ühti. Asjaliku jutu jaoks on vaja asjalikke mõtteid, aga kust sa neid nii äkki võtad.

Kargu Karla

Vana inimese pea on tühi nigu kevadine kurgitünn. Upitad küll ja küünitad võtma, aga miskit näppu ei akka peale paari tilga soolvee. Ühesõnaga näpud põhjas. Kraabi siis seda põhja kumma käega tahes vai võta mõlemad appi, tulu sest ei tule.

No aga jutt on juba alustatud, peab kudagi edesi veeretama. Alustatud tööd ei tohi pooleli jätta. Teeme siis sedasi, et võtame needsamad näpud vaatluse alla, nad ju ikka väärt ihuliikmed nigu kõik teisedki. Naised armastavad kangesti näputööd teha. Nad on selle nii ästi ära õppind, et nõelad vai vardad näpu vahel liiguvad jusku iseenesest, suu saab samal ajal millegi suupärasemaga tegeleda: näägutad meest, naerad naabrinaist, sõimad sulast vai urjutad karjapoissi. Vahel ümised vallatu lorilaulu viisi, mille sõnu ei sobi välja ütelda.

Aga kuule, ma ju ise kah teen praega näputööd. Ega ma teid ju näost näkku ei näe, et ütleks oma äälega. Kui tahad oma mõttetuid mõtteid kirja teel edesi anda, siis tuleb näpud appi võtta. Ei tähenda, k...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more