Subscribe Menu

Kevadist rõõmu emadele Agricolas

Kaunil lehekuu laupäeval, päikesepaistelisel ja mõnusalt soojal 13. mail toimus Agricola pühamus esimest korda pärast pandeemia algust soome segakoori Vox Finlandiae ja rootsi segakoori Swedish Singers ühine kevadkontsert.

Osalesid ka Toronton Pelimannit, soome kansanlauludele, rahvalauludele pühendunud ansambel ja rootslaste rahvatantsurühm.

Soomlannast teadustaja tervitas arvukat publikut, juhtides tähelepanu sellele, et soomlastel on pigem melanhoolsed laulud, rootslastel aga rõõmsad, iseloomult on põhjanaabrid ka niiviisi erinevad. Ent emadepäeva eel on koostatud kava, mis on just neile mõeldud, ka soomlased laulavad positiivseid palasid.

Kontsert algas koori Vox Finlandiae, mille ridades laulab ka eestlasi, nelja laulutsükliga. Juhatas Paul Hietala, kahte laulu saatis Juha Tikkanen klaveril, ühte toetas Toronton Pelimannit. Alustati kevade joovastust kiites, siis rahvalauluga tantsivast punase paelaga neiust, lõpetades kahe lauluga emale.

Pieter Sigmundt juhatas Toronto Swedish Singersi samuti nelja tsüklit. Koori esindaja teatas enne koori ette astumist, et valik on nii suvetulekust kui ka rootsi koorilaulu klassikast, lõpetades omapä...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more