Subscribe Menu

Kevadtalgud Kotkajärvel


Toronto Eesti Skaudisõprade Seltsi (TESS) korralised kevadtalgud toimusid Kotkajärvel 28. ja 29. mail. Vaatamata erakordselt palavatele päevadele ja äikesevihma hoiatustele oli kohale tulnud siiski ligi 50 talgulist. Tänu palavatele päevadele ja öödele oli õnneks mustade kärbeste arvukus oodatust tunduvalt väiksem, sääski siiski jagus piisavalt. Ka järvevesi oli maikuu kohta ebatavaliselt soe, nii et higised talgulised said ennast vajaduse järgi seal jahutamas käia. 


Tulevase lasketiiru maa-alalt koristavad puid TEPP liikmed Tauno Mölder, Markus Alliksaar ja Margus Jukkum. Foto: Maimu Mölder

Toronto Eesti Skaudisõprade Seltsi (TESS) korralised kevadtalgud toimusid Kotkajärvel 28. ja 29. mail. Vaatamata erakordselt palavatele päevadele ja äikesevihma hoiatustele oli kohale tulnud siiski ligi 50 talgulist. Tänu palavatele päevadele ja öödele oli õnneks mustade kärbeste arvukus oodatust tunduvalt väiksem, sääski siiski jagus piisavalt. Ka järvevesi oli maikuu kohta ebatavaliselt soe, nii et higised talgulised said ennast vajaduse järgi seal jahutamas käia. David Hogg ja Katrin Tamm koos abilistega hoolitsesid talguliste söögi eest. Foto: Maimu MölderKoristati talve jooksul mahakukkunud puid, puhastati kööki, parandati, värviti ja kohendati hooneid, pesulaid ning väljakäike. Kohalolnud Toronto Eesti Püssi ja Püstoliklubi (TEPP) esindajad lõikasid ja koristasid tulevase lasketiiru maa-alalt puid, mis veeti skautide ja gaidide abiga sauna ja laagrimajade riitadesse.Loomulikult tehti higistele ja mustadele talgulistele ka sauna. Peatöödejuhendajaks oli Pearu Tamm, söögi eest hoolitsesid David Hogg ja Katrin Tamm koos abilistega.

Read more