Subscribe Menu

Kivimoori kirjanurk: Miks on Eestit maailmale vaja?

Just sellise küsimusega pöördus Eesti president noorte poole. Annan endale täiesti aru, et ei saa juba mitu aastakümmet end noorte hulka arvata, kuid keegi pole ju keelanud omaalgatuslikult samal teemal mõtteid heietamast.

Miks siis ikkagi Eestit üldse vaja on, kui maailm justkui järjest väiksemaks muutub. Nii kerge on taskust telefon välja õngitseda ning juba räägidki oma sugulaste ja sõpradega ükskõik, kus nad parasjagu ka pesitsevad. Kaua arutati võimaluste üle rohkem kaugtööd teha, kuni pandeemia pani meid silmitsi faktiga, et parem on, kui sa kodus püsid ning oma pisikuid lahkelt teistega ei jaga. Mis omakorda tekitas olukorra, kus enam isegi ei tähenda, millises maailmanurgas oma kodu sisse seadnud oled, töötada võid igalt poolt. Või peaaegu, sest lõpuks oleneb palju sellest, millist tööd teha. Praegu peab veel teenindaja enamasti isiklikult kohal olema või kombainijuht rooli istuma. Aga ma ei imesta, kui kunagi kaugemas (või isegi lähemas) tulevikus sellised probleemidki lahendatud saavad. 

Aga ikkagi... Eesti. Ma mäletan, kuidas esimest korda noore neiuna jõudis minuni äkitselt mõte, kes me õieti maailmas oleme. Mul oli just astronoo...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more