Subscribe Menu

Kivimoori kirjanurk: Ootamised

Hiljuti sattusin lugema lugu ühest põllumehest, kes linna hambaarsti juurde jõudes, pidi tund aega ootama, enne kui ta kabinetti kutsuti. Tol hetkel ei öelnud ta midagi, kuid kodus istus ta laua taha ja kirjutas kirja, milles seletas, kui tähtis on põllumeestel ajast kinni hoidmine, sest ta peab iga päev kastmismasinaid kindlatel aegadel liigutama, et taimed kastetud saaks.

Ta ei pidanud enam kunagi hambaarsti juures ootama ja lisaks maksti talle tagasi raha, mis ta oli sel ootamise päeval maksnud.

Ma muidugi ei tea, kas see hambaarst muutis oma töökorraldust kõigi patsientide jaoks. Tahaks väga loota, et just nii juhtuski, sest me kõik vääriksime sellist suhtumist. Kuigi tean liigagi hästi, kui kerge on teatud asjadega vaid mõnele kliendile vastu tulla. Ja seda lihtsalt sellepärast, et teenindajana proovid oma närve säästa, kui mõni teada toriseja su juurde tuleb. Aga ka sellepärast, et mõned kliendid on alati äärmiselt kannatlikud ja meeldivad ning sa tahadki endast parima anda.

Kui nüüd arstidest ja ootamistest rääkida, siis võin oma mütsi (naisterahvana ehk hoopistükkis kübara) ära süüa, et pole ühtegi inimest, kes poleks kunagi ooteruumis...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more