Subscribe Menu

Kivimoori kirjanurk

28. oktoober 2022. Toronto Eesti Maja juhatuse liige Rein Kuris, kauaaegne mänedžer Tõnu Orav ning juhatuse abiesimees Raivo Remmel langetavad lipud ja monteerivad lahti Eesti Maja ees asunud sildi.

Oktoobrikuu esimene päev tõi Eesti Majja hulgaliselt rahvast kokku. Isegi siinkirjutaja mahtus uksest sisse, kuigi see väga kerge polnud, sest peale minu oli üle kuuesaja pidulise kohale saabunud. Täpselt nii nagu mutionu peolgi oli kohal nii karvaseid kui sulelisi, nii vanu kui noori. Kõigil soov viimast korda majas ühiselt pidujooki ja -rooga maitsta ning üks äge pidu maha pidada.

Loomulikult oli tore nii paljusid teisi eestlasi taas näha. Kuri haigus pani ju paariks aastaks pausile igasugused ühised üritused, nii et selles osas oli justkui topeltpõhjus kohale saabuda. Kahju ainult, et lärm (vabandust, jutuvadin) päris kõvaks läks, ning ei lubanud meie endi andekate talentide esinemist täiel rinnal nautida (õieti muidugi minu viga, et ma lavale lähemale ei läinud; peaks aru saama, et kõrvakuulmine pole enam sama, mis noores põlves). Aga ega me ei tulnud ju ainult kontserdile. Ikka ühiselt majale ,,Head aega!“ ütlema.

Eesti Maja on meie kogukonda pikki aastaid väga truilt teeninud. Tean, et paljude jaoks tundub hoone kadumine ka siinse eestluse kokkukuivamist. Millest on muidugi väga kahju. Õieti olen kurb, et nõnda arvatakse, sest minu pähe ei mahu...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more