Subscribe Menu

Kommentaar: Eesti saab uued uhked lipupäevad

Ülisuure tõenäosusega võtab riigikogu veel sel sügisel vastu parlamendi praeguse koosseisu kõige ilusama ja ka rahvuslikuma seaduseelnõu. Nimelt on 30. jaanuarist saamas eesti kirjanduse päev ning ühtlasi lipupäev. Samuti lisanduvad lipupäevade loetellu nii üldlaulu- ja tantsupeo kui noorte laulu- ja tantsupeo päevad. Nende ettepanekute taga on Tallinna Kirjanduskeskus ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus. Eelnõu algatamise au kuulub aga kultuuriministeeriumile. Uute tähtpäevade tulek kahtlemata aitab hoida, arendada ja eelkõike propageerida meie kaunist emakeelt ning meie ilusat tantsu ja muusika, laulupidude traditsiooni. Teisisõnu aitavad need seadusemuudatused kaasa sellele, et eesti keel ja kultuur saaksid kesta läbi aegade.

Eesti keel on just see, mis paljuski teeb meist eestlased ja liidab meid ühiskonnana. Mis saab olla kaunim kui eesti keeles kirjutatud teosed, romaanid, luuletused? Eesti kirjandus kindlasti väärib oma lipupäeva ja minu arust on selleks valitud väga õige päev - ilmselt meie kõige kuulsama kirjaniku Anton Hansen Tammsaare sünnikuupäev. Loodetavasti lehvivad sinimustvalged juba järgmi...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more