Subscribe Menu

Arhiivist: Koolipere Ehatares esinemas 2018

Kell on seitse teisipäeva õhtul. Avan arvutis Microsoft Team programmi ja klikin õpetaja Kai Kiilaspea klassilehele. Mul on hea meel, et sattusin Toronto Eesti Seltsi Täienduskeskkooli ja -gümnaasiumiklassi. Olen põnevil kuulamaks, mida noored teevad jõulude ootel.

Fotod: Janne Laanemaa

Ootamatult märkan väikest akent ekraanil arvuti paremas nurgas: tule lühikesele koosolekule. Suunan arvutihiire tekstile ja ühinen hoopis täienduskooli juhatusega. On ikka võimalused arvutiruumis!

Koolijuhataja Monika Roose-Kolga ja lastevanemate komitee esimees Linda Soolepp, mõlemad elavad linnast väljas Markhamis, naeratavad ekraanil mulle vastu. Ma ise elan hoopis Toronto linna idaosas. Ka naeratan, et tore näha virtuaalselt!

Eesti kool on jõudnud esimese poolaasta lõpusirgele. Tulevad arutusele 14. detsembri jõululaulmisega seotud ettevalmistused. Kuidas muusikat taustaks saada, kui laulmine toimub Ehatare puhkekodu parklas? Tulemas on nagu tõeline inglise jõululaulmine, mis viib ühe maja ukse juurest järgmise majani. Eestis tuletab ukse juures laulmine meelde mardi- ja kadripäeva tavasid.

Oi, ma sooviks ikka keskkoolinoori ka kuulata! Jätan head õhtut soovides juhatuse liikmed veel arutama ja lipsan Kai Kiilaspea virtuaalklassi uksest sisse käsklusega ,,ühine nüüd“. Ei mingit autosõitu ega bensiinikulu! Ainult ei saa vahetut suhtlemist ega tunnetust, et oled koos ühes ruumis. Hea seegi, et saame suhelda arvutiekraanil olles.

Millised ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more