Subscribe Menu

Kuldne Carmel Kallemaa – Eestlanna Carmel Kallemaa võitis Rahvaste Ühenduse mängudel neli medalit

Barries elav ja Torontos treeniv iluvõimleja Carmel Kallemaa võitis Inglismaal Birminghamis 28.07.-08.08.2022 toimunud Rahvaste Ühenduse mängudel (Commonwealth Games) iluvõimlemise võistkondlikul võistlusel Kanada naiskonnas kuldmedali. Lisaks naiskondlikule kullale võitis Carmel individuaalvõistlusel kolm medalit - hõbeda kurikaharjutuses (clubs) ja pronksmedalid rõnga- ja lindiharjutustes.

Carmel Kallemaa (24) võistles Kanada rahvuskoondise (Team Canada) koosseisus koos koondisekaaslaste Tatiana Cocsanova ja Suzanna Shahbazianiga. Kokku kogusid Kanada neiud võistkondlikus arvestuses 279.95 punkti, mis tõi neile esikoha Austraalia (268.65 p) ja Inglismaa (267.05 p) ees.
Eestlanna Carmel Kallemaa võitis äsjastel Rahvaste Ühenduse mängudel koos Kanada koondisekaaslastega võistkondliku kuldmedali ning teenis lisaks hõbeda ja kaks pronksi individuaalaladel.

Barries elav ja Torontos treeniv iluvõimleja Carmel Kallemaa võitis Inglismaal Birminghamis 28.07.-08.08.2022 toimunud Rahvaste Ühenduse mängudel (Commonwealth Games) iluvõimlemise võistkondlikul võistlusel Kanada naiskonnas kuldmedali. Lisaks naiskondlikule kullale võitis Carmel individuaalvõistlusel kolm medalit – hõbeda kurikaharjutuses (clubs) ja pronksmedalid rõnga- ja lindiharjutustes.

Carmel Kallemaa (24) võistles Kanada rahvuskoondise (Team Canada) koosseisus koos koondisekaaslaste Tatiana Cocsanova ja Suzanna Shahbazianiga. Kokku kogusid Kanada neiud võistkondlikus arvestuses 279.95 punkti, mis tõi neile esikoha Austraalia (268.65 p) ja Inglismaa (267.05 p) ees.

Võiskondliku võistluse järgses intervjuus ütles Kallemaa, et kogu saavutatu lahtimõtestamiseks kulub veel päevi. ,,Arvan, et kõik jõuab kohale hiljem, praegu tundub see saavutus mulle lausa uskumatuna,“ lisas neiu.

Võistkondlikule kullale aga tuli veelgi lisa. 6. augustil toimunud individuaalvõistluste finaalis õnnestus andekal sportlasel võita hõbemedal kurikaharjutuses ja pronksmedalid rõnga- ja lindiharjutustes. ,,Minu unistus oli üldse mängudele kvalifitseeruda, ma ei osanud lootagi, et jõuan finaalidesse. Unistasin seejärel kas või ühte finaali jõudmisest, aga see, et jõuan kolme ja võidan igas neis medali, on kõik lihtsalt uskumatu,“ rääkis Kallemaa Kanada meediale.

Küsimusele võistlustingimuste kohta vastas Kallemaa, et Birminghamis oli kõik ideaalilähedane. ,,Tingimused olid suurepärased. Võistusareen oli publikust tulvil. Kõigile võimlejatele elati tormiliselt kaasa,“ seletas neiu. Carmel Kallemaa nautis ka sportlaskülas elamist, kus tema sõnul valitses imeline õhkkond ja oli võimalus kohtuda teiste spordialade esindajatega.

Seekordsetel Rahvaste Ühenduse mängudel osales 5 054 sportlast 72st riigist. Kokku peeti 280 osavõistlust kahekümnel erineval spordialal. Iluvõimlemise võistluse toimumiskohaks oli 15 800 pealtvaatajat mahutav Utilita Arena Birmingham. Kauni ala finaale oli vaatamas täismaja publikut.

Riikidevahelises medaliarvestuses saavutas Kanada 26 kuld-, 32 hõbe- ja 34 pronksmedaliga Austraalia ja Inglismaa järel kolmanda koha.

Rahvaste Ühendus on koduks 74-le rahvale ja territooriumile, kus elab kokku 2,2 miljardit inimest ja on üks vanimaid suveräänsete riikide ühendusi maailmas. Kanada on ühenduse oluline liige, jagades tihedaid ajaloolisi ja kultuurilisi sidemeid Inglismaaga. Esimesed Rahvaste Ühenduse mängud peeti 1930. aastal. Mängud on seejärel toimunud iga nelja aasta järel, välja arvatud 1942. ja 1946. aastal.

Kanada on Rahvaste Ühenduse mängude sünnimaa. Esimesed mängud peeti Hamiltonis Briti Impeeriumi mängude (British Empire Games) nime all. Kanada on ise korraldanud mänge neljal korral – Hamiltonis (1930), Vancouveris (1954), Edmontonis (1978) ja Victorias (1994). Järgmised mängud peetakse Austraalias 2026. aastal, seejärel jõuavad need tagasi oma sünnimaale Kanadasse, 2030. aastal võõrustab mänge Hamilton, kus see suurepärane traditsioon 100 aastat tagasi alguse sai.

Paljudele sportlastele on Rahvaste Ühenduse mängud oluliseks ettevalmistuseks olümpiamängudeks.

Carmel Kallemaa järgmine etteaste Kanada rahvuskoondisega leiab aset Bulgaarias, Sofias 14.-18. septembril 2022 peetavatel iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel. Küsimusele tulevikuplaanide kohta vastas võimleja, et eelkõige soovib ta oma võistluskavu veelgi lihvida. ,,Ma soovin aga olla ka eeskujuks meie noortele võimlejatele ja näidata, et tõelise tahtmise korral on võimalik sporti ja õppimist edukalt ühendada, isegi ülikoolis õppides. Võimleja vanus ei oma samuti suurt tähtsust, kui endal on vaid piisavalt motivatsiooni spordiga edasi tegeleda,“ lisas Carmel Kallemaa.

Carmel Kallemaa on sündinud Tartus, koos perega asus toona 15-aastane neiu elama Torontosse. Kallemaa treenib Glimmer Athletic Clubis oma ema, iluvõimlemise Euroopa ja maailmameistri Janika Mölderi käe all.

Tekst: Ülle Träss, Kaupo Kallemaa
Fotod: Commonwealth Games, Glimmer Athletic Club

Carmel Kallemaa treenib Glimmer Athletic Clubis oma ema, iluvõimlemise Euroopa ja maailmameistri Janika Mölderi käe all.


Read more