Subscribe Menu

Külm aeg toob soovi chili valmistamiseks

Kuigi ei ole mingit reeglit, et chili kuulub vaid talveroogade hulka, on jätkuvalt külmad talveilmad need, mis lausa sunnivad kapist välja tooma suure toidupoti, ostma/leidma sügavkülmast suure paki hakkliha, vaatama kapist üle konservide varud ning võtma ette selle kosutavalt sooja roa valmistamise.

Kaire's chili

Ja mitte just väikeses koguses, sest chili on maitsev ka järgnevatel päevadel soojendatuna, samuti saab seda hoida spetsiaalsetes konteinerites sügavkülmas.

Chili valmistamise klassikalised põhikomponendid on hakkliha, konservoad ja tomatikaste, ent lisandeid võib alati valida oma soovi järgi, samuti vaadates, mis on kapis. Samuti on valmistamiseks erinevaid võimalusi, nagu hakkliha eelnev läbipraadimine pannil (nagu selles retseptis) või samas potis, kus roog valmib.

Seda toitu võib valmistada nii paksemal kui vedelemal kujul, allpool toodud retseptis on eelistatud supilaadset rooga ja keeduse paksust saab reguleerida keetmise ajal vee lisamisega.

Chili valmistamisel tuleb ka meeles pidada seda, et kuigi võib tekkida soov seda natuke tulisemaks vürtsitada, ei pruugi see kõigile sööjatele meeldida – ja vürtsi saab ju lisada ka toiduportsjonisse.

Recipe

  • 1 kg väherasvast hakkliha
  • 1 sibul, hakitud
  • 2 purki konservubasid (võivad olla erinevat sorti ning erinevas kastmes)
  • 1 purk konservporgandeid (rattad või tükid)
  • 1 suur konserv tükeldatud tomateid küüslaugukastmes
  • maitsestamiseks soola, pipart, kurkumipulbrit, kuivatatud petersellipulbrit, chilipulbrit, soovi korral mõnd vürtsikat kastet

Method of preparation

Praadida hakkliha suurel pannil korralikult läbi, lisada soola ja pipart ning segada. Tõsta hakkliha suurde potti ja lisada umbes tass või paar vett, kuni liha on täielikult veega kaetud. Lisada hakitud sibul, oad, porgandid, tomatid ja maitseained, segada. Lasta keema tõusta, seejärel alandada kuumust madalaks ning lasta paarkümmend minutit podiseda, aeg ajalt segades ning vajadusel vett lisades. Serveerida pisut jahtunult, lisandiks sobib hapukoor/riivjuust.

Read more