Subscribe Menu

Kultuuriministeerium tunnustas Kanada eestlast Peeter Wesikut aasta kultuurisõbra tiitliga

Kultuuriministeerium andis 2. veebruaril üle konkursi „Kultuurisõber 2022“ tunnustused, millega tänatakse kultuurivaldkonda rahaliselt või oma tegudega panustanud ettevõtteid ja metseene.

 

„„Kultuurisõbra“ konkurss peegeldas hästi Eesti elus ja kultuurimaastikul möödunud aasta jooksul toimunut. Olulises fookuses on olnud Ida-Virumaa ja Narva, toimetulek ning Ukraina kultuurisektori aitamine raskel sõjaajal. Samal ajal näeme, kuidas pikaajalised koostöösuhted on endiselt tugevad ja aitavad unistustel saada reaalsuseks,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman. 

Metseen Peeter Wesik pälvis aasta kultuurisõbra tunnustuse Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Muusikafestivali, Odessa Classics Tallinn kontserdi ning eesti kultuuri toetamise eest nii Eestis kui ka Kanadas ning Toomas Suurvärav Vaba Lava Narva suurtoetamise eest. Samuti tunnustati aasta kultuurisõbra tiitliga ettevõtet UG Investments OÜ, kes on toetanud Eesti Draamateatri tegevust ja kultuurisektorit laiemalt. Aasta kultuurisõpradele kingiti kunstnik Kärt Ojavee traditsiooniline teos „Undefined Useful Object“. 

Aasta kultuurikorraldajaks nimetati Kultuuriministeeriumis kogunenud komisjoni otsusel Eesti Rahvamajade Ühingu juhatuse esinaine Ülle Välimäe

Ülle Välimäe märkis, et kogu Eestit kattev rahvamajade võrgustik on meie kultuuriline vereringe. „Rahvamaja on kogukondade endi rajatud kooskäimise koht, mis on meid rahvana teeninud üle 130 aasta. See on koht, kus kultuurist võib saada osa või ise elamusi luua kogu elukaare täies ulatuses. Rahvamajades tehtav kultuuritöö hoiab kogukondi koos, loob sidusust ja tagab kestliku arengu kogu piirkonnale. Eestimaa rahvamajades töötavad suure südamega, meie rahva kultuurist hoolivad inimesed,“ lisas ta. 

Aasta kultuurikorraldaja tiitliga käib kaasas rahaline preemia, mis on võrdne möödunud aastanumbriga ehk tänavu 2022 eurot. 

Kultuuriministeerium tunnustab valdkonda panustanud organisatsioone ja isikuid alates 2011. aastast.Pidulik tänusündmus toimus Tallinnas restoranis Tuljak. 

Read more