Subscribe Menu

Kuulsused ja kollane meedia

Eelmisel nädalal oli Eesti ühe populaarseima telesaate „Pealtnägija" reporter külas olümpiavõitja Erika Salumäe juures Hispaanias. Erika koos kunagise teleajakirjaniku Ene Veiksaarega, kellega ta tutvus Salumäe elulooraamatu kirjutamisel, ajab Hipaanias ekslusiivset kinnisvaraäri. Telesaade näitas imelisi villasid, vaateid aedadesse ja merele. Töökad naised on ennast tõestanud ja võivad nüüd oma töö vilju nautida.

Selle nädala Eesti kollase ajakirjanduse lipulaev „Kroonika" üllitas omapoolselt ka kohe artikli Veiksaarest ja Salumäest.
Kollane ajakirjandus!

Eelmisel nädalal oli Eesti ühe populaarseima telesaate „Pealtnägija” reporter külas olümpiavõitja Erika Salumäe juures Hispaanias. Erika koos kunagise teleajakirjaniku Ene Veiksaarega, kellega ta tutvus Salumäe elulooraamatu kirjutamisel, ajab Hipaanias ekslusiivset kinnisvaraäri. Telesaade näitas imelisi villasid, vaateid aedadesse ja merele. Töökad naised on ennast tõestanud ja võivad nüüd oma töö vilju nautida.

Selle nädala Eesti kollase ajakirjanduse lipulaev „Kroonika” üllitas omapoolselt ka kohe artikli Veiksaarest ja Salumäest.

Aga muidugi tumekollase loo koos veel kollasema küsimusega: mis seob Hispaanias elavat Erika Salumäed ja Ene Veiksaart tegelikult? Lisaks väitis Kroonika, et Veiksaar on ohverdanud Hispaanias elamise nimel oma suhte lihaste lastega. Mitmemõttelised laused ja Ene Veiksaare eksabikaasa puiklevad vastused intervjuus põhjustasid mõlema naise sügava solvumise, mida nad mõlemad tormiliselt Facebookis ka väljendavad. „Miks Eestis selliseid artikleid toodetakse?” küsib Salumäe ja nendib, et sama küsimus vaevab ka tema 12-aastast tütart. „Mul tuli seletada, et Kroonika ei esinda Eesti rahvast, vaid on äriettevõte, mis müüb oma toodangut läbi sopa, olgu see õige või vale!” vihastab ta.

Erika Salumäel on kolmapäevahommikuse seisuga mõõt täis ja ta annab teada, et võtab ette kohtuprotsessi. Ta jätkab: „Ükskord peab need piirid ette panema ka kollasele ajakirjandusele. Eesti on nii väike riik, et ei ole vaja ennast võrrelda teiste riikide ajakirjandusega. Hoidkem oma rahvast. Olen elus olnud allaneelaja paljuski, mis puudutab mind, aga nüüd Kroonika artikkel ei puuduta enam ainult MIND.”

Eestlased on ennegi meediaväljaandeid kohtusse kaevanud, kuigi see on siiani suhteliselt uus nähtus. Kohtutee on ette võtnud laulja Joel Steinfeldt, Eesti miss Kristiina Heinmets, spordikommentaator Anu Säärits, kunagine ETV juht Toomas Lepp ja veel nii mõnigi teine. Suures osas on meedias ülekohtuse kajastuse saanud inimesed kohtu ka võitnud. Ja nagu tellimise peale oli veel üks uudis täna – laulja Birgit Varjunil õnnestus Kroonikalt saada 5% nende käibest ehk kuuldavasti 10 000 eurot alatu laimu eest.

Kõikvõimalikud netikommentaatorid soovivad Erika Salumäele edu.

„Üha enam mõistan, miks lahkutakse Eestist,” on Erika oma kodumaa meedias nördinud. „Mina tulin Hispaaniasse tervise pärast, paljud lahkuvad just kurjuse ja vastastikuse vihkamise pärast. Kui kirjutatakse minu medali teisest küljest, siis sellele küljele jääb raske töö, higi ja vaev ning paraku ka tervis. Medali esikülg säras ja särab tänagi Eestile. Pean siin Hispaanias minema õige pea koolilastele rääkima olümpiast ja Eestist, näitama medaleid. Täna ei teagi, mis tunnetega seda teha… Oma saavutuste üle võin olla uhke, kuid mul on häbi Eesti pärast!” kurvastab endine olümpiavõitja.

Tänase päeva kõige ilusam uudis minu jaoks on aga see, et hiljuti ka Kanadat väisanud muusikute Ewerti ja draakonite välisturnee on läinud superhüperhästi. Äkki nad ongi kõige ilusamad ja paremad Eesti esindajad välismaailmas?

Tiina Nõlvak