Subscribe Menu

Lauluhääled helisesid: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor külas Seedriorul

Pühapäev, 20. mai oli erakordne päev Seedriorul. Päikesepaisteline kevadilm andis aimu, et suvi on taas tulemas; ka Seedrioru talgulised olid nädalalõpul töötanud kevadtalgutel, kuna Suvihari ja laste suvelaager on peatselt algamas.

Pühapäev oli aga väga erakordne, kuna Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (koorijuht Triin Koch) tuli esitama kontserti. Naiskoor jõudis bussiga kohale lõunatunni ajal, mil esineti lühidalt Seedrioru ausamba juures. Pikem ettekanne toimus õhtupoolikul Seedrioru peamajas, kuhu pealtvaatajaid tuli umbes 125.
Olles juba laulnud mälestussamba ees, tegid laulusõsarad kontserdieelse matka läbi eestlaste maa-ala, külastades taresid, vabaõhu lava, metsa, jõge ning kallast, sõdalaste ausammast, suvilaid ning külatänavaid. Metsas oli hea arutada ja harjutada kontserdi repertuaari. Ees vasakul koorijuht Triin Koch. Foto: Andres Raudsepp
Kava koosnes nii eesti traditsioonilistest koorilauludest kui ka uuemast heliloomingust. Esitus oli kõrgel professionaalsel tasemel; hääled heas tasakaalus ja Seedrioru saali akustika andis imelise kõla. Kontsert lõppes ühislauluga „Ta lendas mesipuu poole”. Rahvas plaksutas entusiastlikult suurepärase etendusele.

Kontserdile järgnes uhke õhtusöök ja koosviibimine, mille korraldas Hamiltoni Eesti Segakoor ja Seedrioru (koos Eesti Seltside liikmetega Hamiltonist, Kitchenerist, Londonist ja St. Catherinesist). Kooriliikmed istusid külalistega, nii et rahvas sai ka tuttavaks koorilauljatega. Lauldi ühislaule, mida saatsid Olavi Kelle, Norman Reintamm ja Lembit Nieländer. Koosviibimine oli lõbus nii vanematele kui ka noortele. Suur tänu korraldajatele ja eriti koorilauljatele ja juhile!

Martin Kiik


Fotogalerii – Fotod Martin Kiik