Subscribe Menu

Loeng targast Taaralinnast

Teisipäeval, 8. novembril esines Tartu College’is VEMU loengutesarjas Tartu linna välisinvesteeringute valdkonnajuht Roomer Tarajev ingliskeelse ettekandega teemal „Smart City Tartu“. Kõnelejat tutvustas publikule VEMU peaarhivaar Piret Noorhani, kes juhtis ka ettekandele järgnenud arutelu.

Foto: Piret Noorhani

Loengu pealkiri on intrigeeriv ja selle eestikeelse vaste „Tark linn Tartu“ lahtimõtestamiseks tuleb appi võtta see keel, milles ettekanne toimus. Eestlane on Tartut ikka seostanud tarkusega seal paikneva ülikooli tõttu ja seetõttu võis nii mõnigi kuulaja minna loengule väärade eeldustega. Sõnal „tark“ on inglise keeles kolm erivarjundiga vastet: clever, wise ja smart. Ülikooli astumiseks peab inimene olema piisavalt clever ja seda lõpetades on ta loodetavasti wise, kuid investeeringute strateegiliseks kavandamiseks ja turundamiseks ning keskkonnatehnoloogiaga tegelemiseks tuleb olla smart. 

Kõneleja väitel on tänase Tartu firmamärkideks lühikesed vahemaad, haljasalade rohkus ja mitmekülgne kultuuripilt. Ärialasele arengule pannakse kõvasti rõhku, valitsusasutused töötavad paberivabalt. Liiklus ja ühistransport...

Consider digital subscription & you won’t miss out on your community!

 • Digital monthly

  $ 102 per year

  Select
 • Digital annually

  $ 95 per year

  Select
 • Print + Digital

  $ 160 per year

  Select

Read more