Subscribe Menu

Lõuna-Florida Eestlaste Koondise jõulupidu

Pidu alustas koondise esimees Arno Kallas lühikese sõnavõtuga. Samaaegselt jõuludega pühitses koondis ka 35. aastapäeva, asutatud Harald Hinno ettevõtmisel 1977. a. Algaastail oli koondis suurearvuline, liikmeid üle 250 ja tegutses koos Eesti kirikuga. Siis oli koondise tegevus väga laiahaardeline, paljudel üritustel olid tuntud esinejad, nagu Heli Lääts, Heinz Riivald, Avo Kittask ja palju teisi. Koondisel oli ka oma laulukoor Erich Alliku juhtimisel, kus solistina esines meile kõigile väga tuntud solist Anadie Allik, kes senini veel laulab oma hooldekodu kooris. Sõnavõtus meenutati ka teisi aktiivseid koondise liikmeid, kellest paljud on tänaseks juba manalasse varisenud.
Jõuluvana juures. Lapsed vasakult: Jarrett Van Schaik, Roland Luik, Erik Hõim, Helina Hõim, Celina Van Schaik, Heydren Truu, Brandon Luik. Foto: Monica Kallas


Eesti koondis võitles ka aktiivselt Nõukogude okupatsiooni vastu kodu-Eestis. Aastapäeva pidustusel 1989. a andis Florida kuberner Bob Martinez selle tunnustuseks koondisele Florida osariigi tunnuskirja, milles mainitakse veelkordselt, et USA ei ole tunnustanud Nõukogude okupatsiooni ega Eesti Vabariigi järjepidevuse katkemist.

Jõulupeo isetegevuslik-meelelahutuslik osa algas perekond Hõimude lühinäidendiga trollide elust, kus trollilapsed arvasid, et inimestel on praegu jõulud, kus tuleb Jõuluvana suure kingikotiga, mis võiks olla päris tore. Vanad trollid aga jõudsid otsusele, et oleks tore, kui nad kõik need pidutsejad koos Jõuluvanaga nahka pistaksid. Lapsed olid oma loo kenasti ettevalmistanud ja lugu lõppes ilusa jõululauluga.

Seejärel ilmus kohe päris jõuluvana (Martin Luik) Orlandost, keda lapsed ilusa eesti- ja ingliskeelse lauluga vastu võtsid. Jõuluvana, nagu ikka, laskis lastel laulda või lugeda selleks, et oma kinki kätte saada. Aga oli väga kena temast, et ta lapsed kenasti põlvele võttis, et neil julgem oleks.

Maitsva lõunasöögi lõppedes esinesid Helve ja Heiki Parts tõsielust võetud jandiga, kuidas Ameerika eestlased püüdsid oma Eesti sugulastele tuttavaga, (Heiki Parts) saata Eestisse asju ja raha, mille toimetamine sinna sugugi kerge ei olnud ja igasugu sekeldusi valmistas. Heiki esinemine oli väga hea, siiralt pettunud inimene, kes oli valmis teistele head tegema. Eriti hea oli ka Helve Partsi osatäitmine. Ta kehastas kuut erinevat eesti inimtüüpi, kolme saadetise saatjat ja kolme vastuvõtjat. Priima!

Koondise juhatus 35 tegevusaasta juubelikoogiga. Vasakult Terje Van Schaik, Osvald Riisma, Helvi Inno, esimees Arno Kallas, Maire Riisma, Heiki Parts, Hilda Kaepa, Kurmet Hõim, Evi Kallas Foto: Monica Kallas
Järgnevalt veeretati saali juubelikook 35 põleva küünlaga. Pidu lõppes kohvi ja magussöögiga.

Helvi Inno

Read more