Subscribe Menu

Lummav hommikupoolik Ehatares – FOTOGALERII

Seoses Rakvere Teatri Toronto visiidiga langes Ehatare rahvale osaks eriline hommikupoolik pühapäeval, 23. septembril. Nimelt ei olnud teatril võimalust tervet etendust koos professionaalse lavakujunduse ning valgustusega meie eakatele viia, kuid erilise lahenduse leidis teatri kunstiline juht Üllar Saaremäe.

Üllar on näitlemise kõrvalt ka suur luulefänn ning ta pakkus ennast lahkelt Ehataret külastama. Kunstilise juhina ei olnud Üllaril samal õhtul näitlejakohustusi ning tal oli aega mitmekülgse ja huvitava luulekava kokkupanemiseks ning esitamiseks.
Ehatare elanikud näitleja ja teatripedagoog Valve Andre ning Karl Vaikla tutvustavad Üllar Saaremäele teatriajalugu – näitleja on tutvumas näitleja ja lavastaja Rein Andre mälestusteraamatuga “Süda rambitules”. Foto: Tambet KaskEtlemise alustuseks kõlas Juhan Liivi “Helin”, mille ajal kõik Ehatare prouad sulasid. Pausi ajal sai Üllar peaaegu et abieluettepaneku osaliseks, kuid pidi pakkumise ära ütlema, sest tal on abikaasa kodus olemas.

Üllar kandis ette veel mitmete klassikute luulet, nende hulgas Marie Underi võrratuid sõnademänge. Luulekava lõpetas etleja tema enda loominguga. Üllar on kirjutanud erinevatele Eesti artistidele laulusõnu, mida ta luulena ette kandis. Publik ennustas vägeva aplausiga autori jõudmist tulevikus klassikute kilda.

Tunniajase kava lõpus sai Üllar karmi kriitika osaliseks. Üks elegantne daam publikust kuulutas etenduse äärmiselt heaks, aga liiga lühikeseks. Näitleja-poeet on Ehataresse tagasi oodatud igal ajal!

Suur tänu Üllar Saaremäele võrratu hommikupooliku eest! Samuti tänusõnad Ehatare publikule ja töölistele, Jannele, Elenale ja Tambetile, sooja vastuvõtu eest!

Killi MirkaFotogalerii – Fotod: Tambet Kask


Read more