Subscribe Menu

Meelelahutus: Karla kalendrisaba – Märjad mõtted

No kas pole ikke inimeselapsel äda, kui miski asi ei lähe tema tahtmist mööda. Tuba tuska täis, muutkui istu ja irise ja ole veel õnnelik pääle, et sedagi tohid. Ega irisemisest kah kasu ei ole. Keski ei kuula ja kui kuulabki, siis parastab, et said nüid.
Kargu Karla

Ei saand ma kah tegelikult kedagi. Eilsest saadik päeva vanemaks, aga mitte üks põrm targemaks, mis saavutus see ära ei ole. Ing on sehes, no asi seegi. Peenikese niidi otsas, aga alles ja läheb täis, kui torgitasse. Vahel läheb ilma torkimata kah.

Sai seda külma talve kirutud ja kevadist sooja oodatud nigu kuke muna. Nüid on see muna munetud ja poolenisti söödud kah. Noh, et kevadest saab varsti suur suvi, aga sooja ikke netu. Praega konutan akna all ja vahin vihmatilkasi, mis taevast alla vajuvad. Ei ma viitsi neid lugeda ega nende karaktert analüisida, paistavad kõik ühesugused nigu vanainimese päevad.

Aga kuda noorest peast oli? Kui mõtlema akata, siis sama moodu. Päevad olid nii üksluised, muutkui künna vai äesta, muutkui marsi mööda põldu, näha pole muud kui ees astuva obese saba. Sai ikke unistatud, et ühel päeval võtan kätte ja lähen merele. Maailm ees lahti nigu Kuutenpärhi piibel, ole aga me...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more