Subscribe Menu

Meelelahutus: Karla kalendrisaba – Para siit ja sealt

Aritud inimesed armastavad kasutada nisukesi sõnu, mida arilik inime ästi ei tunne ja mille tähendusest ta aru ei saa. Einoh, täitsa mõistetav. Kuda sa muidu tead, et teine inime aritud on. Kroonus on lihtne: triibud käistel, lampassid pükstel, tärnid pagunitel – nende järgi on kohe selge, kellele tuleb au anda.
Kargu Karla

Aga siviilis keski mundrit ei kanna, no ei tea väljanägemise perra ütelda, kes on ohvitser ja kes pindevillem. Siviilohvitserile sa ei oska au anda enne, kui ta akkab segast juttu ajama ja vahib sind nisukese näuga, et jusku sina ise oleks segane.

Ma olen ajaviiteks akand neid tarku sõnu uurima ja mõne selgeks saand kah. Tuleb välja, et nisuke olevus, kes ise miskit teha ei oska vai ei viitsi, elab teiste tööst ja vaevast, on para siit. Meil on neid kortelisse sigind peris palju. Maakeeli on nad prussakad ja nii me neid kutsusime enne, kui ma neile sõnaraamatust kulduursema nime leitsin. Alguses oli vähem, aga viimasel on neid tekkind nigu vene kotipoisse pärast sõda. Nii kui leivapätsi küljest raas pudeneb, nii neid tulema akkab, ikke para siit ja para sealt ja parata pole midagi. Kallan klaasi ead petipiima täis, keeran korraks klaasile selja ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more