Subscribe Menu

Meelelahutus: Karla kalendrisaba – Surnud ring

Eesti vanasõna ütleb, et kes kannatab, see kaua elab. Aga seda ta ei ütle, et kes kaua elab, saab ükskord vanaks. Ja et kes vanaks saab, see lõpuks kannatab. Noh, ja ongi ring täis. Võid seda veeretada nigu tünnivitsa nii kaua kui elad. Vai nii kaua kui kannatad. Mina olen nii kaua eland, et olen osand mõned segased asjad endale selgeks teha. Vähemalt ma arvan, et nad on selged. Selles näituseks olen peris kindel, et elu on nigu supermarket: kõik asjad leiad ülesse peale selle, mida sa otsid. Esiotsa proovisin kavalusega, akkasin otsima seda, mida parajasti vaja ei ole. Jäin sellega kah jänni, ikke leitsin asju, mida veel vähem vaja on. Ja lõpuks ei mäletand, mida otsisin.
Kargu Karla

Eesti vanasõna ütleb, et kes kannatab, see kaua elab. Aga seda ta ei ütle, et kes kaua elab, saab ükskord vanaks. Ja et kes vanaks saab, see lõpuks kannatab. Noh, ja ongi ring täis. Võid seda veeretada nigu tünnivitsa nii kaua kui elad. Vai nii kaua kui kannatad.

Mina olen nii kaua eland, et olen osand mõned segased asjad endale selgeks teha. Vähemalt ma arvan, et nad on selged. Selles näituseks olen peris kindel, et elu on nigu supermarket: kõik asjad leiad ülesse peale selle, mida sa otsid. Esiotsa proovisin kavalusega, akkasin otsima seda, mida parajasti vaja ei ole. Jäin sellega kah jänni, ikke leitsin asju, mida veel vähem vaja on. Ja lõpuks ei mäletand, mida otsisin.

Sellest olen ma ammu aru saand, et kes iganes inimlastele igasugu oskusi ja vaimuandeid jagab, ei tee seda õiglaselt. Alati saab mõni palju rohkem kui teine. Ainukene erand on mõistus. Mitte keski ei kaeba, et temale on vähem antud kui teistele. Ja sel erandil on kah erandeid, kes on veendund, et nendele on antud rohkem kui teistele.

Ühe nisukese erandiga ajasin üks õhta telehvonijuttu. Ega ta ennevanaste minuga eriti kõnelda ei taht, aga nüid vanast peast on ädas nigu ma isegi, et p...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more