Subscribe Menu

Meelelahutus: Karla kalendrisaba – Üks paigake

Kulla sõbrad, ärgen’d akake kohe linna peal lõksutama, et Karla mõttemaailm on pankroti veere peal. Et pole tal enam millestki muust kirjutada kui sellest, et sai oma katkistele pükstele veel ühe paigakese peale õmmeldud. Minu säärevarjud ja kintsukatted on ju auklikud küll, aga augu kõrvalt on jälle terve, mis ma neist ikke paikan. Mina kõnelen täna tõsisematest asjadest, egas inime saa iga päev lora ajada.
Kargu Karla

Vata see kalender vai tähtraamat, mille sabaots ikke veel vahel minu pihku putub, on jälle tiiru undiratast visand ja toond meie pilgu ette selle paigakese, kus on varjul truudus, arm ja õnn. See paigake on niisama vana kui inimeste sugu ültse, aga pühaks kuulutati ta meie maal täpselt sada aastat tagasi. Esiotsa peeti niisama kõnesi ja aktusi, siis akati koolilapsi õhutama, et toogu emale metsast kevadisi lilleõisi. No ja siis tuli ettevõtlikele inimestele kah pähe, et sel päeval saab kulda kaevata. Akati kaartisi maailma, emadele innalisi kingitusi soovitama, lillepoed läksid üksteise võidu õitsele. Nii nigu see pisnessi värk igal rindel käib.

Ega sest tegelikult kedagi äda ei ole. Ärimehed tahvad kah elada, las nad laiutavad pealegi. Kõik need ka...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more