Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Ai, need noored

Elurõõm määrab ju paljutki. Iga, näiteks. Et kaua võib võimalikult elada. Vasta kõike noid niinimetatud prognoose. Ku nalja saab teha, laulda, tantsida, siis mes tervisel viga. Sestap mulle kik need Mardid, Kadrid – isegi Mihklid ja Jürid, kel inämp muresid ku mul, meeldivad. Aga lemmik ikke vist too naabri Jaan. Kelle nimel saab sellist koerust teha, et lase aga olla. Ehk isegi noorelt neiult musu saada.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

No mina olen vana, jaanipäiv on ikke noorte huvides, aga egas see tähenda, et mul mingi ajuskleroos. Mäletan, kudas siia ehitati kiiged, korraldati jaanideks suurimaid prallesid. Noh, kas just prallesid, eestlastena pidi ikke kõned ja laulukoorid olema mängus. Alles siis sai hullata. Nigu jaanid lubava. Ja kõikuda telki varahommikul magama.

Ei usu, et keegi kunagi sõnajalaõit on leidnu. See on vist mütoloogia. Kud elame just mütoloogia ajastul. Õigustatakse kikjal, et oleme rahva huvides. Seda siin ja mujal. Kud see pole minu huvides, mida praegused kojanarrid teevad. Neid tuleb vist veelgi. Ja hea eluolul olles noogutame. Järglaste mure, eks?

Just selle tõttu on jaane tarvis. Poliitikasse. Suure jotiga nigu Tõnisson ja Lattik. Eks neid ole olnud veelgi...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more