Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Aitab juba

Tiate, ka mina olen rahulolematu sellega, mis maailmas hetkel juhtub. Aga ei ma oma vimma, tuska avalikult esita ega teiste inimeste elu väga keeruliseks tee. Nigu need karvased, kes seal parlamendimäel kas just märatsesid aga rikkusid rahu, eitasid seadusi, astudes mitte ainult poliitikute varvastele aga ka paljudele kaaskodanikele. Suured veokid sulgesid tänavaid, lasid signaali, heitgaasid rikkusid värsket talvist õhku. No saavutasite oma eesmärgi – aga miks pidite nii kaua pahandust tegema? Kellegile ei meeldi praeguste poliitikute käsud. Ent inimkonna ajaloos on ju alati nii olnud. Kuningad ja imperaatorid olid hullemad kui timokraatia, aga nigu Tsurtsill ütles, vilets see süsteem on, aga parempat pole veel leiutatud.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Tiate, ka mina olen rahulolematu sellega, mis maailmas hetkel juhtub. Aga ei ma oma vimma, tuska avalikult esita ega teiste inimeste elu väga keeruliseks tee. Nigu need karvased, kes seal parlamendimäel kas just märatsesid aga rikkusid rahu, eitasid seadusi, astudes mitte ainult poliitikute varvastele aga ka paljudele kaaskodanikele. Suured veokid sulgesid tänavaid, lasid signaali, heitgaasid rikkusid värsket talvist õhku. No saavutasite oma eesmärgi – aga miks pidite nii kaua pahandust tegema?

Kellegile ei meeldi praeguste poliitikute käsud. Ent inimkonna ajaloos on ju alati nii olnud. Kuningad ja imperaatorid olid hullemad kui timokraatia, aga nigu Tsurtsill ütles, vilets see süsteem on, aga parempat pole veel leiutatud.

Vaat on ju nii, ku annad varsale vabadust, lubad tal kepselda väljaspool koplit, siis täkuna tahab ta sama. Aga varss on armas ja ohutu, ku aga täkk vihastab, perutab, siis hoia alt. Revoluutsijad kasvavad madalalt, kust leiakse, et vabadused, mis on olemas, on vähesed. Ju lümpiamängud kinnitasid, et keegi ei sooviks elada sellises kinnises impeeriumis. Ole alatasa hirmul, nii seal valitsetakse.

Sõnavabadus kujuneb vaid kõlksuks, ku s...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more