Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Eskapism

Mul oli küll kena lapsepõlv, isegi sõda kartes. Siis aga võõrsil kohanemine, ikke veel lapsena, kahte uut keelt õppides, nii mõnus ep olnu. Memm tegi kindlaks ikke, et põnnil süüa oleks. Kuid sain peris varakult aru, et vaimu tuleb samuti toita. Memm oli püsti hädas, kudas poisile lugemist leida. Kanaadas asjad muutusid, ku too ingliss oli enam-vähem selge, küll aga koolis mõnitati, kuna ei osanud sõnu hääldada, aga pärast rusika vibutamist, vahel, piinlik tunnistada, kas peksa andes või tihemini – saades, võeti ajapikku omaks. Saadi aru, et nime narrida ei tohi, veel vähem mind balkanlaseks kutsuda, ju neil mühakatel põlnd baltikumist aimugi.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Mul oli küll kena lapsepõlv, isegi sõda kartes. Siis aga võõrsil kohanemine, ikke veel lapsena, kahte uut keelt õppides, nii mõnus ep olnu. Memm tegi kindlaks ikke, et põnnil süüa oleks. Kuid sain peris varakult aru, et vaimu tuleb samuti toita. Memm oli püsti hädas, kudas poisile lugemist leida.

Kanaadas asjad muutusid, ku too ingliss oli enam-vähem selge, küll aga koolis mõnitati, kuna ei osanud sõnu hääldada, aga pärast rusika vibutamist, vahel, piinlik tunnistada, kas peksa andes või tihemini – saades, võeti ajapikku omaks. Saadi aru, et nime narrida ei tohi, veel vähem mind balkanlaseks kutsuda, ju neil mühakatel põlnd baltikumist aimugi.

Lugesin siis kooli raamatukogust saadud, ka linna omast laenatud seikluslugusid, selles vanuses küll ilukirjandust ega midagitki, mis sarnanes koolitööga, ei soovinud isegi avada. Andke aga fantaasiat. Meele on jäänud, paraku kik kohalikus keeles, aga eks see aitas sõnavara arendamisega. Jules Verne’i kapten Nemo ja ta Nautilus (sõna, mis vanakõbõkõsele meeldib, naudin ju ilu nii kudas saan) viisid igapäevastest eemale.

Ehk aga suurim eskapism – no selle sõna õppisin küll siin - päriselu vältimise, oli mohikaanlas...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more