Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Kirsid ja persikud

Suvisel ajal hindab üts näss väga värsket. Ent tänu tollele iinast toodud ja loodud viirusele maksab kik hingehinda. Veel ei ole kohalikku gemüset ja frukti eriti leida. Kui mitte arvestada kasvuhoonetest turule saadetud.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Üheks lemmikpuuviljaks on kirss. Siis ka persik. Poeletis aga jahmun, kui märkan hindu. Seletavad targad, et kuna bensiin on nii kallis, siis turule toomine läheb rohkem maksma. Ning neid kulusid peab ostja kandma. Eriti ei usu seda, kuna varemgi on barrelihind olnud kõrge, ent tanklas ei olnud liitrihind selline nagu praegu. Pankurid ja naftafirmad saavad jõukaks kunstlikult lihtsureliku arvel. Autosõitu saab piirata, aga toiduostust pole pääsu.

Meile tuuakse igal neljapäeval koju suurpoodide kuulutuslehti. Mille põhjal saan teada, mida tuleks osta. Põle just ihnuskoi, aga hingehinda maksta ei soovi. Poes olles nägin, et on saabunud USAst kirsid. Kuid andke andeks, kilohind selline, et ei soovinud osta. Kuid ühes sellises nii-nimetatud flaieris märkasin, et kirsid on sel nädalal vaid üheksa taala kilo. Ikka hirmkallis, aga seda võis kaaluda.

Vanasti oli nii, et juur-, puuvilja poes oli kastis kirsid. Võta kas peotäis või inämp, nii nig...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more