Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Kohtumine mungaga

Ei tähenda, ku kaua oled siinsinatsel maamunal viibinud, ikke avab elu silmi. Olin ommukusel tervisepatseeringul, ei uskunud mida nägin. Oleks noorsand seltsis olnud, oleks saanud lausuda: ,,Ets, kae!“ Või ennäe. Nigu vanalell alati ütles, ka ets kae, ku soovis juhtida tähelepanu ootamatule või huvitavale. Et mis saab. Kuna sain aru, et polnud viirastus, vaid pesuehtne munk, kes vastu sammus. Seljas pruun talaar, ümber keskkoha seotud köis, mille ots põlvedeni rippus. Pea paljaks aetud; mull’ ikke oma käharad olemas. Ainus sarnasus minuga, et meil mõlemal olid jalas santaletid. Noogutasime viisakusest. Möödudes märkasin, et tal kõrvadest torkisid välja mingid valged pulgad. No eks mingi usunarrus, kes neid munke teab, miks nii või naa.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Ei tähenda, ku kaua oled siinsinatsel maamunal viibinud, ikke avab elu silmi. Olin ommukusel tervisepatseeringul, ei uskunud mida nägin. Oleks noorsand seltsis olnud, oleks saanud lausuda: ,,Ets, kae!“ Või ennäe. Nigu vanalell alati ütles, ka ets kae, ku soovis juhtida tähelepanu ootamatule või huvitavale. Et mis saab. Kuna sain aru, et polnud viirastus, vaid pesuehtne munk, kes vastu sammus.

Seljas pruun talaar, ümber keskkoha seotud köis, mille ots põlvedeni rippus. Pea paljaks aetud; mull’ ikke oma käharad olemas. Ainus sarnasus minuga, et meil mõlemal olid jalas santaletid. Noogutasime viisakusest. Möödudes märkasin, et tal kõrvadest torkisid välja mingid valged pulgad. No eks mingi usunarrus, kes neid munke teab, miks nii või naa.

Küll aga asusin mõtlema. Põlnd elus enne pesuehtsat munka näinud. Meil nigu neid põle, vaid kateloki kirikus, ka Tiibetis, mujal on askeedid. Too munk oligi asiaat, neid ei oska eristada, pilusilmad ja jume annavad ära, et sealt. Ehk on munk mingiks kuulutajaks minu rajale saadetud? Hiljuti ju too viimane kommude boss pani kõrvad pea alla, lahkus ka isegi kanaadlaste monarh. Uus valitseb kaugelt, õnneks sõnaõigus olla vaid...

Consider digital subscription & you won’t miss out on your community!

 • Digital monthly

  $ 102 per year

  Select
 • Digital annually

  $ 95 per year

  Select
 • Print + Digital

  $ 160 per year

  Select

Read more