Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Põrsastest julmade sigadusteni

Teate vist kõik, et emiseta poleks ka kulti olemas. Järelkasv aga oleneb mõlemast. Meie ilusat abielu kaunistasid just hellitussõnadega nimetatud põssad. Roosad ja ilusad. Kuni kooliminekuni. Siis muutus maailmapilt. Siiski, vabadus põle kunagi ohus olnud. Enne iina viirust. Aga mida mina tian. Tian vaid, et sünnitaja, kes neid eestlasi siia ilma tõi, tuhudega kannatas, oleks vist vaid siis ühega leppinud. Mina küll põleks teistkordselt eland sedanu vaeva läbi.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Pia kõikjal on nii, et suuga ehitavad paljud riigionud ja –tädid suure linna, käega ei kärpsepesagi. Ma põle kärpse elamist kunagi näinud. Vanalell arvas, et kuna ainult pinisevad õhus, maabudes on peamiselt mustuses nigu lehmakoogis, et vist sial. Ehk sealt see väljendus tuligi.

No jah. Sealt ka mu kirjutiskigi. Tahaks, et elu ka mujal saaks rahus ning vabaduses elada. Kuid ei lubata.

Vihje uuele Stalinile. Too suri kaugelt liiga hilja. Mine tea, mida too grusiin oleks veel teinu, ku elu pikemp oleks olnud. Kuid nüid on sattunud valitsema mees, kes on samuti mõrvar. Ning võimas vaba maailm ei võta essugi ette.

Meile toodi head hinged ellu. Hea, kui on teisi toetamas. Õpetasin neid juba kaua aeg...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more