Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Ryssä perkele

Pidi kuu peal olema, kui ei teadnud, mida hiljutine toronaado, suur tuul siin tegi. Pani ka mõtlema, kuidas venelased, eriti need punased, oskasid pookida keni nimesi igapäevase külge. Võtame või seda, et pärast tõsist tuult oli kettsaagi vaja, et koristada langenuid puid.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Õnneks meie linnajaos neid palju ei olnud, aga olen kuulnud, et maakodu juures ootab katastroof. Ning egas ma inämp kevade kana ole, et suudaks kaua sellist looduse poolt toodud hävingut koristada. Loodan naabritele, sõpradele, Etsile, turske noorsand on alati abivalmis.

Mõtlesin siis just sellele slaavi keelele. Družba tähendab sõprust. Oli nimeks ka sovjeetide kettsaele. Mida olla leiutanud estoonjets, kuigi vist oli juba huskvarna rootslaste poolt ilma toodud. No kas pole rumalamat nime tööriistale, mis närib puid. See, vajalik metsas, nüüd ka linnas, saag olevat olnu aga nii raske ja kohmakas, et pidi nigu Jaan Jaago olema, et sellega toime tulla.

Olin kunagi Port Artuuri lähistel tööl. Siinse, mis nüüd on Tander Pei nimega, mitte tollega, mis oli tüliõunaks venelaste ja jaapanlaste sõjas möödunud sajandi alul. Kus hukkusid mitmed tublid nekrutid meitegi maalt. Laulegi loodud sell...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more