Subscribe Menu

Meelelahutust: Volli veste – Sajatamisest

Küll olen tänulik selle eest, et nii paljud tegid kindlaks nii Eestis ku paguluses, et emakeel oleks selge. Vanalelle osa ei saa siin ülehinnata, napisõnaline, aga küll oskas õige sõna, väljenduse leida vajadusel. Ning kohe, pia et mõtlemata. Memm mudugi tegi kindlaks, et olen viisakas.
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)

Grammatikaga maadlen tänapäevani, aga sõnavaraga küll mette. Seda ka osaliselt tänu nendele vanematele pagulastele, kellega noore mehena suhtlesin kas kalal käies, saunas olles, seltskondlikult. Kahjuks on nad kik lännu, vaid Karla, vana juurikas, ep kavatse kunagi vist lobisemise, lõõpimise, aasismise, ühe sõnaga vallatu poisi käitumist lõpetada.

Vaat, need päevad – isegi ku nad on kikka sammul pikemaks lännu, on nad ikke valguse poolest puudulikud. Kes aga magab nii kaua ku mesikäpp talistel pimedatel aegadel, on ju just õige aig tolle meditatsiooni huvides, ideaalselt hea taustamuusika saatel. Praegu elan romantilist elu – mette, et Kertuga põleks see alati nii olnu. Vihjan 19-sajandile, heliloojatele nigu Chopin, Schumann, Liszt, Bruckner, kes mu kõlakasti hiljuti on sattunud. Ja Brahmsi Juku vastu ei saa keegi. Oi, kuda muusika soojendab!

Selle kauni ajastu mõjul ei...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more