Subscribe Menu

Meie pere ja muud Austraalia loomad: Oodates talve Sydneys

Käes on maikuu lõpp ning nädala pärast algab talv. Juba kuu esimeses pooles kostitas ilmataat meid haruldaselt jahedate päevadega, tuues Kagu-Austraaliasse viimase 24 aasta külmimad maikuu päevad.

Külm öö Sydneys (foto: Heleri Kukk)

(Meie pere ja muud Austraalia loomad on blogi, mida olen pidanud juba 8 aastat, ehk ajast kui kolisime perega Eestist Austraaliasse. Mina, abikaasa Martin ja lapsed Keitlyn, Robin ja Gretelyn.)

Ma ei tea kas ka Kanadas, aga Eestis on levinud arvamus, et Austraalias on alati soe. Isegi siis, kui inimesed reaalselt tutvuvad Austraalia kliima graafikutega, jääb ikkagi mulje, et tegemist on aastaringselt sooja kliimaga ja kolides Austraaliasse saab lõpuks ometi eemale külmast ja märjast.

Tegelikkus ei ole päris see. Meie saabusime perega Sydneysse mai keskel, mis on kaks nädalat enne talve algust ning seega saime kohe tunda seda kehvemat külge, mis Austraalial pakkuda oli. Üks esimesi kommentaare kaasmaalastelt Sydney eesti laste piknikul oli, et „me pole kunagi elus nii palju külmetanud kui siin.“ Ja hiljem sain tunda, et see on täiesti tõsi.

Meie saame küll omalt poolt öelda (elades enne Austraaliasse tulekut ko...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more