Subscribe Menu

Minu aasta Kanadas (1. osa)

Kõigil Eesti noortel, kel vanust kuni 35, saavad Eesti ning Kanada riigi vahelise kokkuleppe alusel siia aastaks tööle ja reisima siirduda. Minagi otsustasin teisele poole ookeani tulla mitmel põhjusel: uut riiki avastama, teistsugust töökogemust saama, perekondlikke juuri uurima ning oma prantsuse keele oskust lihvima.

Tänaseks olen Uues Maailmas olnud täpselt kolm nädalat ning võin kinnitada, et suuremalt jaolt on aeg kulunud asjatoimetamistele - sellele, et leida endale aastaks Montrealis elamine ning töö.

Juba Eestis olles andsin aru, et tõenäoliselt ei lähe Kanadas kõik nõnda ludinal nagu tahaksin ning vaeva tuleb näha palju. Just nii on läinud, ja eks tegelikult seda ka ootasin, sest uuel inimesel uues riigis, uues keskkonnas ongi algul mõnevõrra raske. Varasemalt võib end küll Kanada elu-oluga kurssi viia, kuid reaalsus on ikkagi teistsugune. Näiteks lugesin, aga ei osanud aimata, et krediidi(finants) usaldusväärsus siin riigis nõnda olulist rolli mängib. Kui sellega on kõik korras, on kerge korterit üürida, laenu saada ja autot osta. Kui aga sellega on pahasti või kui seda üldse ei ole, siis on … ka pahasti.

Kui oma esimest korterit...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more