Subscribe Menu

Mis ühendab Toronto eesti ühiskonna nelja tuntud muusikainimest?

Meie ühiskonnas on neli aktiivset eestlast ja väga tuntud muusikut, kes on sündinud samal kuupäeval – ja selleks on valentinipäev, 14. veebruar, mis Eestis kannab sõbrapäeva nime.

Andres Raudsepp, Marta Kivik, Eerik Purje ja Rosemarie Lindau EV 105. aastapäeva muusikalisel jumalateenistusel Toronto Peetri kirikus.

Need erinevatesse generatsioonidesse kuuluvad muusikainimesed – Eerik Purje, Andres Raudsepp, Marta Kivik ja Rosemarie (Roosi) Lindau – on jätnud Kanada eesti kultuuri- ja muusikaellu märkimisväärse jälje, nii professionaalse muusikuna rohkearvulistel esinemistel kui eesti muusika tutvustamisega Kanadas. Muusikalist teekonda on rikastanud sidemed kodumaa muusikaeluga, sealsed esinemised, laulupeod ning jätkuv rõõm muusikast ja muusikatraditsioonide edasiandmisest järgnevatele põlvkondadele.

Eesti Elu palus Eerikul, Andresel, Martal ja Rosemariel vastata mõnele küsimusele.

Palun meenutage mõnd säravamat hetke teie ühistelt esinemistelt, mida pole kindlasti olnud vähe.

Eerik: Säravaid hetki on olnud palju, kuid ei meenu ühtki, kus oleksime kõik neljakesi osalenud. Meeldiv side on püsinud kõigiga pikka aega. Andres ja Marta on laulnud minu taktikepi all, ise olen laulnud Roosi taktikepi all kahes kooris. Orelipink, millel Marta praegu istub, kulutas aastakümnete...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more