Subscribe Menu

Montana käis Ontarios

Tartus tegutseva võimlemisklubi „Janika" võimlemisrühm „Montana" külastas Torontot, viis koju kaasa kuhjaga toredaid emotsioone ja kuld- ning hõbemedalid „Koop Cup 2016" rahvusvaheliselt võimlemisvõistluselt.

Ameerikapärase nimega võimlemisrühm „Montana" Tartust väisas eelmisel nädalal Torontot. Rühm kooseisus Marian Kandimaa, Kirsika Tätte, Miina Solveig Muru, Brigita Nõmmsalu, Kärolin Rentel ja Kristiina Kingo osalesid Eesti juurtega Toronoto võimlemisklubi „Kalev Estienne" 65. tegutsemisaasta tähistamisel ja Kanada võimlemise endendaja Evelyn Koobi ja tema abilise Janika Mölderi poolt korraldataval rahvusvahelisel võimlemisturniiril „Koop Cup 2016". Rühmaga reisis kaasas ka endine iluvõimleja ja andekas noor fotograaf Riinu Liis Lajal Tartust, kes tüdrukute põneva reisi lugematute fotodena jäädvustas.
Kuldsed Eesti tüdrukud. Vasakult: Marian Kandimaa, Kirsika Tätte, Karolin Rentel, Miina Solveig Muru, Kristiina Kingo, Brigita Nõmmsalu ja Carmel Kallemaa - foto: Riinu Liis Lajal (2016)

Tartus tegutseva võimlemisklubi „Janika” võimlemisrühm „Montana” külastas Torontot, viis koju kaasa kuhjaga toredaid emotsioone ja kuld- ning hõbemedalid „Koop Cup 2016″ rahvusvaheliselt võimlemisvõistluselt.

Ameerikapärase nimega võimlemisrühm „Montana” Tartust väisas eelmisel nädalal Torontot. Rühm kooseisus Marian Kandimaa, Kirsika Tätte, Miina Solveig Muru, Brigita Nõmmsalu, Kärolin Rentel ja Kristiina Kingo osalesid Eesti juurtega Toronoto võimlemisklubi „Kalev Estienne” 65. tegutsemisaasta tähistamisel ja Kanada võimlemise endendaja Evelyn Koobi ja tema abilise Janika Mölderi poolt korraldataval rahvusvahelisel võimlemisturniiril „Koop Cup 2016″. Rühmaga reisis kaasas ka endine iluvõimleja ja andekas noor fotograaf Riinu Liis Lajal Tartust, kes tüdrukute põneva reisi lugematute fotodena jäädvustas.

Järjekorras juba 16. Koop Cup peeti seekord 13.-15. mail uues, Markhamis asuvas, Pan Am Centeris. Võistlema olid tulnud 14 riigi ilu- ja rühmvõimlejad. Esimese võistluspäeva lõpus tuli Eesti tüdrukutele pöörane idee osaleda lisaks iluvõimlemise rühmkavade võistlusele ka rühmvõimlemise võistlusel. Ideega liitus ka üks võõrustajatest, Torontos õppiv ja treeniv Carmel Kallemaa ja õhtuhämaruses puhuti koos elu sisse ühele võimlemiskavale, mis kunagi oli esitamata jäänud. Tulemus, emotsioon ja tüdrukute vaheline klapp oli nii hea, et järgmisel päeval nopiti kuldmedalid Kanada ja U.S.A. esindusrühmade ees. Ehk nagu Carmel Kallemaa tabavalt pärast rühma etteastet oma postituses kirjutas: „veni, vidi, vici” („tulin, nägin, võitsin”). See on järjekordne tore näide Eesti võimlemise kõrgest tasemest. Tartu võimlemisklubis „Janika” on tüdrukud koos treeninud juba aastaid, varajasest lapseeast alates. Lisaks viisid Eesti tüdrukud Kanada võistlustelt koju hõbemedalid iluvõimlemise rühmakavade arvestuses.

Vaatmata tihedale treeningplaanile ja võistlusteks ettevalmistumisele jätkus külalistel aega tutvuda ka Toronto linnaga ja koos tehti meeldejääv väljasõit Niagara Fallsi. Tüdrukutele avaldaski Kanada reisist kõige suuremat muljet maailmakuulus Niagara juga, mis lummas neid oma võimsusega. Samuti nauditi Torontos pea kohustuslikku vaatamisväärsust, CN Toweri külastust ja sealt avanevat hingematvat panoraami. Koos tehti põnev laevareis Toronto Islandile.

Peale tähtsamate maamärkidele nägid tüdrukud kohe esimesel päeval oma silmaga ära veel ühe Toronto elava sümboli- pesukaru, kes end julgelt kaugetele külalistele näitama tuli. Üldse üllatas tüdrukuid eluslooduse rohkus Torontos. Peale riukalike pesukarude kohati palju ringi jooksvaid oravaid ja jäneseid. Toronto linnapildis meeldis neile mugav ühistransport, suurlinna võimsad ja rahvarohked tänavad koos taevasse kõrguvate pilvelõhkujatega. Samas märkisid Eesti tüdrukud ära erilise, turvalise tunde mis selles suures linnas valitseb. Kõigile külalistele jäi kohe silma kanadalaste lausa ebatavaline viisakus, abivalmidus ja sõbralikkus. Riinu Liis Lajali ja Kärolin Renteli sõnul oli vahva näha ka oma silmaga, nii seest kui väljast, legendaarset kollast koolibussi, mida Eesti noored on enamjaolt näinud lugematutest Hollywoodi filmidest. Midagi oli Kanadas siiski ka väga sarnast Eestile. „Ilm on siin samasugune nagu Eestis”, sõnas Miina Solveig Muru lõbusalt. Nii see oli- maikuu ilm oli Torontos eestipäraselt tujukas, saadi nii rahet kui põletavat päikest.

Kui tüdrukutele jäi kohe silma erinevate ja eksootiliste rahvuste rohkus Kanadas, siis tõmbasid nad ka ise oma välimusega suurt tähelepanu pea igas kohas, kuhu nad sattusid. Toronto tänavapildis ei ole just tavapärane näha koos tervet rühma pikki, blonde ja sportlikke tüdrukuid. Nii saatsidki neid kõikjal uudishimulikud pilgud. Mõned juhuslikud vastutulijad astusid koguni ligi ja uurisid, kas tüdrukud on omavahel õed. Toronto jääb igal juhul tublisid võimlejaid tagasi ootama. Seniks aga soovime neile edukat kooliaasta lõppu Tartus!

Kaupo Kallemaa

 

 

Meeleolukas väljasõit Totono Islandile - foto: Riinu Liis Lajal (2016)

Eesti rühm Markhami Pan Am keskuses soojendust tegemas - foto: Riinu Liis Lajal (2016)

Read more