Subscribe Menu

Avasta kodupaika: Mõnus külake lookleva jõe kaldal

Kui olete pikemalt Kotkajärve piirkonnas ja soovite ehk küllaltki lähedat piirkonda rohkem avastada, võib võtta Highway 11 põhja ja siis põigelda loode suunas Highway 520’ga ning jõuate varsti väikesesse ning armsasse külakesse nimega Magnetawan.

Muuseumi juurest otse üle jõekäänaku paistab külakese keskus.

Oluline vaatamisväärsus on kindlasti lüüsid, millel on ka oma tõhus ajalugu ning mille juurest saab looklevat Magnetawani jõge vaadata lähemalt. Muidugi on ka kalastamishuvilistele seal palju huvitavat, kuna jões on mitut eri sorti kala, mida saab erinevatel aastaaegadel sealt püüda.

Aga kuidas Magnetawan oma nime sai ja miks ta nii tähtis oli laevaturismi arendamisele piirkonnas? Uurime seda natuke lähemalt…

Magnetawan sai oma nime piirkonnas pikalt elanud hurooni, odžibvei ja algonkiini hõimude käest, tähendades ,,kiiresti voolavad veed“ nende keeles. Nimi oli väga sobiv, kuna jõgi oli nagu nende oma ,,kiirtee“, seda mööda sai kanuuga terve tee Georgian Bayni sõita, mis oli vajalik, sest Magnetawani tuldi ainult suviti, kui oli soojem ja talvel olid varjus Georgian Bay ääres. 19. sajandi alguses tulid küll mõned eurooplastest avastajad ala uudistama, aga keegi ei tahtnud sinna eriti jääda. Riik isegi mõtles piirkonna lihtsalt kuulutada pärismaalaste reservaadiks, kuna huvi ei olnud sinna asustus teha. Aga sajandi keskpaigaks olid Lõuna-Ontarios männipuumetsad kahanemas, kuna nende puidust oli hea ehitada mööblit ja piirkond tõmbas ligi metsatöölisi...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more