Subscribe Menu

Mõte pühapäevaks: Jeesus ilmutab oma jumalikku väge

2. pühapäev pärast Kristuse ilmumispüha.

Praost Mart Salumäe. Foto: Peeter Põlder (2019)
Foto: Peeter Põldre

2. pühapäev pärast Kristuse ilmumispüha.

Pühapäeva evangeelium Jh 4: 5-26 jutustab Samaaria naisest, kes Jaakobi kaevust vett ammutama tulles kohtub Jeesusega. Samaarlased olid juutide hulgas põlatud ja vihatud muulased. Ilmselt olid kohalikud väärikad emandad, kes hommikujaheduses ühiselt kaevul käisid ning külajutte puhudes omavahel elavalt suhtlesid, võõramaalase suhtes nii õelad, et too pidi oma veekandmist sättima ajale, kui teised keskpäeva leitsaku eest varju otsides kodus püsisid. Teiste poolt tõrjutud naine oli hingepõhjani üllatunud, kui Jeesus, väljanägemiselt juut, kõnetas teda ja palus juua. Nende vahel arenes vestlus, mille käigus Jeesus ütles naisele: ,,Igaüks, kes joob seda (kaevust võetud) vett, januneb jälle, aga kes iganes joob vett, mida mina talle annan, ei janune enam iialgi.“ Jh 4:13-14

Pühapäeva teemat avavaks lauluks on „Ma kummardan Sind, armuvägi“ – viis: „Ich bete an dich, Macht der Liebe“ Dimitri Bortnjansky, 1751-1825; sõnad: Gerhard Tersteegen, 1697-1769; tõlge: Martin Lipp, 1854-1923.

Ma kummardan Sind, Armuvägi,

mis Jeesuses end ilmutand.

Ma astun armastuse ligi,

mis põrmu peale hal...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more