Subscribe Menu

MTÜ Lõimeleer kutsub kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru laagrisse!

Lähenev suvi toob hulga häid uudiseid! Koroonasse nakatumine Eestis on olnud püsivas languses alates märtsi lõpust, COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud üle poolele miljonile inimesele Eestis ning laagrikorraldajad on saanud rohelise tule suvelaagrite läbiviimiseks. Nakatumiste arv ööpäevas on viimastel päevadel olnud alla saja. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 106,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal testide koguarvust 2,6 protsenti. Eesti on seega Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse riskimaatriksi järgi nn kollases faasis, st keskmise COVID-19 riskiga riik.
Loimeleer


Reisimine Euroopas on küll endiselt tavalisest keerulisem, kuid reisitransport Euroopas elavneb jätkuvalt, ning alates hiljemalt 1. juulist ootame Euroopa Liidu koroonasertifikaadi jõustumist, mis kindlasti oluliselt lihtsustab reisimist Euroopa Liidus inimestele, kes on vaktsineeritud, kel on kehtiv negatiivne testitulemus või kes on koroonast tervenenud. Koroonasertifikaadiga liitumisest on teatanud ka mitmeid Euroopa riike väljastpoolt EL-i.

Sellesuvisesse laagrisse registreerimine on endiselt avatud. Esimese vahetuse vabad kohad hakkavad varsti lõppema. Ootame kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru eesti keele ja kultuurikümblusele lustlikus laagrivormis!

Et laagrilistel lõbus oleks, tähistame Lõimeleeris sel aastal SUVIST VASTLAPÄEVA. Suvine vastlapäev sisaldab kõiki peamisi pärle, mis ühe korraliku vastlapäeva juurde kuuluvad ‒ liulaskmine, hernesupp, vastlakuklid ja vurrid. Suvine vastlapäev on nii geniaalselt jabur, et ajab naerma. Kui aga ikka veel piisavalt naljakas ei ole, siis selleks puhuks on meil sel aastal varuks ka NAERU TÖÖTUBA, mida tuleb läbi viima naeruõpetaja Epp Priimägi.

Lõimeleer on suvelaager, mis ühendab väliseesti noori ja peresid ning Eestiga seotud mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda käia öösel tonte otsimas ja palju muud. Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Viie tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu puhkama.

2021. aastal toimub laager kahes kuuepäevases vahetuses: 11.-17. juuli ja 26.-31. juuli.

Rohkem infot ja registreerimine: https://www.loimeleer.com/registreeri või mtu.loimeleer@gmail.com.

NB! NB! Oluline lisainfo seoses COVID-19 olukorraga! Kui keegi ei saa tulenevalt COVID-19 piirangutest laagris osaleda, siis teatades sellest meile enne 15. juunit 2021, garanteerime kasutamata jäänud laagripileti ülekandmise 2022. aasta suvelaagrisse.

MTÜ Lõimeleer / NGO HomeComing

www.loimeleer.com

https://www.facebook.com/loimeleer/

https://www.instagram.com/loimeleerlased/

Loimeleer logo


Read more