Subscribe Menu

Mudilased tagasi kooli!

Laupäeva, 15. septembri hommikul alustas Toronto Eesti Seltsi lasteaed jälle aastategevust. Lasteaed annab meie kõige väiksematele lastele võimaluse mängida, suhelda uute sõpradega, rääkida ja õppida eesti keelt.

Lasteaia õpetajate koosseis on sellel aastal: Liisa Novek (uus juhataja – tere tulemast!); Liisa Soots (abijuhataja ja loovtegevus); Liivi Laanemaa (mudilased); Liina Jõgi ja Maarika Lepik (I/II kl.); Kristina Nearchou ja Heili Hogg (I/II kümblus); Janne Laanemaa ja Katre Kink (III/IV kl.); Elena Vareiko ja Stefan Paskov (III/IV kümblus); Liina Purje-Lepik ja Piret Osso (laul); Kairi Taul-Hemingway (eine) ja Tiina (Haamer) Jenkins (raamatukogu). Lasteaia juhatuse esinaine on Maaja (Leivat) Uukkivi.
Raamatukogus on palju vahvaid raamatuid ja filme laenutamiseks. Raamatuid tutvustab 3.-4. klassile Tiina Jenkins. Foto: Martin Kiik



T.E.S. Lasteaia hooajal on mitmed üritused, kus saavad ka sugulased ja sõbrad (nii noored kui ka täiskasvanud) osa võtta: jõulupuu (15. detsembril), lasteaia moenäitus (13. aprillil 2013) ja emadepäev/lõpuaktus (11. mail 2013). Kõik üritused toimuvad Toronto Eesti Majas kell 10 h, kuigi lasteaialapsi oodatakse klassiruumidesse tavalisel ajal, kell 9.30 hommikul.

Lasteaia peaprogramm on mõeldud lastele 3 – 6 aastat (s.t. sünniaasta 2006 – 2009). Klassid on jagatud keele täiendamise ja keelekümblusklassidesse, millest lapsed võtavad osa oma keeleoskuse tasemel. Loovtegevuse ja muusikatunnis osalevad täiendus- ja kümblusklassid koos. Väiksemad lapsed (vanus 12 kuud – 3 a) saavad osa võtta mudilasteklassist (koos lastevanematega). Lapsed, kellel ei olnud võimalik esimesel nädalal lasteaia tegevusest osa võtta, saavad registreerida järgnevatel nädalatel. Tunnid toimuvad laupäevahommikuti Toronto Eesti Majas (958 Broadview Ave) kl 9.30 – 12.30. Lähem informatsioon T.E.S. Lasteaia veebilehelt: www.lasteaed.org; kontakti võib ka võtta lasteaia juhataja Maaja Uukkiviga, epost: maaja.uukkivi@sympatico.ca .

Martin Kiik

 

 

Fotogalerii – Fotod: Martin Kiik


Read more