Subscribe Menu

Nädala portree: Aleksa Gold

Toronto Ülikooli aasta parim naissportlane sihib Pariisi olümpiat…

Foto: APShutter

Torontos sündinud ja üles kasvanud ujuja Aleksa Gold (22), kes on saavutanud mitmeid rekordeid, õpib Toronto Ülikoolis inimbioloogiat ja keskkonnaõpet, treenib kõvasti nii basseinis kui jõusaalis ja näeb oma sportlaskarjääri lõpetamise sihina Pariisi olümpiamänge. Tema elus on väga olulisel kohal Eesti, kus elab osa tema perest ja kus ta on käinud palju kordi alates lapsepõlvest. Eestis viibib ta ka praegu, aga mitte lihtsalt külas, vaid elamas ja töötamas, mida ta teeb juba teist suve. Aleksa võistleb Eesti lipu all ning tänavu suvel esindab Eestit EM-il ja MM-il. Kohe räägime kõigest lähemalt.

Esimest korda räägimegi Aleksaga aprillis, just enne tema suveks Eestisse sõitu, kui käsil olid veel viimased selleaastased ülikoolieksamid ja ka töökoht polnud veel kindel. Praeguseks on Aleksa viibinud Eestis rohkem kui kuu. Ta on Tallinnas tööl ühes idufirmas nimega Snackable AI, mis on masinaõppe ettevõte. Ta tegeleb seal turundusega ja see töökoht on talle ideaalne, kuna on võimalik arvutis töötada ja seega samaaegselt ujumisega tegeleda.

Aleksa on sündinud Torontos eesti-kanada peres. Ema vanemad põgenesid omal ajal lastena Eestist ja neil sündis neli l...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more