Subscribe Menu

Nädala portree – Anita Saar: Järgige oma südant

Anita Saar ei vaja tõenäoliselt pikka tutvustust, sest on siinses kogukonnas üks nendest, kellega paljud on ühte- või teistpidi kokku puutunud. Viimased kümme aastat on ta olnud Toronto Eesti Ühispanga, nüüdse Northern Birch Credit Union Limited (uue nimega pärast kohaliku lätlaste pangaga ühinemist) tegevjuht. Anita on kindlasti näide tublist ja andekast eesti naisest, kes oma töö ja pühendumusega võiks paljudele eeskujuks olla.

Nagu paljud teise põlvkonna eestlased Kanadas, on Anita sündinud ja üles kasvanud Torontos. Ema, Ingrid Laane, on pärit Paidest ja isa, Erik Saar, Tartust. Mõlemad olid teismelised, kui Eestist põgeneti ja Rootsi jõuti ja sealt edasi Kanadasse. Eestlastest vanematega peres oli päris tavaline, et omavahel räägiti ainult eesti keeles, nii et kui lõpuks kooli jõuti, siis polnud kohalikust keelest õieti mingeid teadmisi. Anita meenutab, kuidas ta ühe kontrolltöö ajal tahtis õpetajalt üle küsida, kas ta ikka ülesandest õigesti aru sai, kuid õpetaja oli tema kurvastuseks teatanud, et tal pole luba õpilasi aidata.

Anita on olnud eesti täienduskooli õpilane ning pidas isegi õpilaste nimel lõpuaktuse kõne. Ta ütleb kooli kohta ve...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more